آتش‌سوزی در تالاب هشیلان در کرمانشاه

pastedGraphic.png

یک مقام استانداری کرمانشاه از حضور نیروهای امدادی در محل وقوع آتش‌سوزی در تالاب هشیلان کرمانشاه خبر داده و اعلام کرد: آتش‌سوزی از بعدازظهر چهارشنبه ۲۷ مرداد آغاز شد و نیروهای امداد بلافاصله در محل آتش‌سوزی حاضر و در حال مهار آتش هستند.

بنا بر اعلام مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه، با وجود حضور تیم‌های آتش‌نشانی از شهرداری کرمانشاه و دهیاران، وزش باد مانع از اطفا آتش‌سوزی و موجب شعله‌ورترشدن آتش شده است. 

تالاب هشیلان به دلیل خشکسالی و کاهش میزان بارش باران از اوایل سال جاری خشک شده است. هنوز دلیل وقوع آتش‌سوزی در تالاب خشک شده و نیزارهای رشد کرده، مشخص نیست اما گرمای هوا یکی از دلایل احتمالی وقوع آتش‌سوزی عنوان شده است. 

خبرگزاری ایرنا، به نقل از شاهدان عینی در محل، گزارش داد: «درهم‌تنیدگی و خشکی نیزارهای انبوه، امکان ورود امکانات و نیروی انسانی برای خاموش کردن آتش را دشوار و تقریبا غیرممکن کرده است. 

بر اساس این گزارش، با توجه به شرایط منطقه، اطفاء حریق نیازمند استفاده از تجهیزاتی همچون هلی‌برد و هلیکوپتر آب‌پاش است. 

تالاب هشیلان (واژه‌ای کردی) در فاصله ۳۱ کیلومتری شهر کرمانشاه، دارای ۱۱۰ جزیره و برکه بزرگ و کوچک است. تالاب هشیلان کرمانشاه، یکی از منحصر به فردترین تالاب‌ها در غرب ایران، دارای مساحت بیش از ۲ هزار هکتار است. 

Share: