یک خودرو پلیس توسط مردم معترض در زاهدان به آتش کشیده شد.

امروز جمعه ۸ مهرماه ۱۴۰۱، نیروهای سرکوبگر به نمازگزاران اهل سنت در مسجد زاهدان حمله کردند. در این حمله که ابتدا با پرتاب گاز اشک‌آور و سپس شلیک مستقیم به مردم نمازگزار صورت گرفت ده‌ها نفر کشته و مجروح شده‌اند.
به دنبال این اقدام ضدانسانی، مردم به خیابان‌ها و کانتری ۱۴ زاهدان حمله کرده و به سمت کلانتری سنگ پرتاب کردند. اما پاسخ معترضان، تنها شلیک مستقیم به سمت مردم بود. درگیری به نقاط مختلف شهر زاهدان کشیده شده است.
مردم به چند پایگاه بسیج و کلانتری حمله کرده و تلاش برای تسخیر و آتش زدن آن نموده‌اند. اعتراض‌کنندگان در منطقه شیرآباد یک خودرو پلیس از یگان ویژه را به آتش کشیدند.
با وجود ساعت‌ها درگیری، خبرها حاکی از این است که اعتراضات مردمی به نقاط مختلف شهر کشیده شده است. بنابه گفته منابع محلی، شهر زاهدان در آتش و خون است و بیمارستان‌های این شهر نیز پر از مجروحانی که مورد اصابت گلوله قرار گرفته‌اند.

۸ مهر پانزدهمین روز تظاهرات سراسری مردم

پانزدهمین روز تظاهرات سراسری مردم ایران اکنون آغاز شده است. مردم در بسیاری از شهرها در اعتراض به سیاست‌های سرکوبگرانه سران حکومت به خیابان‌ها آمده و شعار مرگ بر خامنه ای می‌دهند. نیروهای یگان ویژه و ماموران نیروی انتظامی نیز به مقابله با مردم پرداخته و به سمت آنها شلیک مستقیم می‌کنند.

مقامات دولتی اینترنت در کشور را به صورت کامل قطع کرده‌اند. بهمین دلیل تعداد فیلم‌های مخابره شده از صحنه‌های درگیری بسیار کم است. مردم و جوانان معترض شعار می‌دهند که تا رسیدن به آزادی و تغییر این حکومت به خانه باز نخواهند گشت.