آزادی ۸ کارگر شرکت نیشکر هفت تپه و تداوم بازداشت ۶ کارگر دیگر

به نقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، روز گذشته ۸ تن از کارگران بازداشتی شرکت نیشکر هفت تپه ساعاتی پس از بازداشت آزاد شدند.

با احتساب آزادی این افراد، ۶ کارگر دیگر به نام های محمد خنیفر، یوسف بهمنی، ابراهیم عباسی منجزی، مسلم چشم خاور، محمود خدایی و ایمان اخضری کماکان در بازداشت بوده و روز جاری پس از تفهیم اتهام در شعبه دوم دادیاری دادگستری شوش برای آنان قرار وثیقه ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی تعیین شده است.

این شهروندان به دلیل عدم تودیع قرار وثیقه کماکان در بازداشت به سر می برند.

روز یکشنبه ۱۴ مهرماه ۱۳۹۸، تعدادی از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند.

بر اساس این گزارش، شماری از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه، با توجه به دعوت قبلی کمیسیون اجتماعی مجلس، قصد سفر به تهران را داشتند که ماموران پلیس امنیت در عوارضی خرم آباد، مانع آنان شده و بدون ارایه مدرک قضایی، ۱۱ تن از آنان را بازداشت کردند.

اسامی تعدادی از بازداشت شدگان عبارت است از “محمد خنیفر، امید آزادی، مهدی داوودی، ابراهیم عباسی منجزی، حسن جوادی کهنگی، محمد امیدوار، عماد کثیر، مسلم چشم خاور”.

بر اساس این گزارش روز یکشنبه همچنین ۲ تن دیگر از کارگران به نام های “محمود خدایی و ایمان اخضری” توسط نیروهای امنیتی در هفت تپه بازداشت شده بودند.

لازم به ذکر است، روز گذشته همچنین یوسف بهمنی، از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است. وی روز گذشته در جریان تجمع اعتراضی کارگران این شرکت در مقابل دفتر مدیریت به سخنرانی پرداخته بود. کارگران حاضر در این تجمع خواستار پرداخت مطالبات مزدی خود، لغو احکام صادره علیه کارگران، بازگشت به کار کارگران اخراجی و بازگرداندن این شرکت به بخش دولتی شده بودند.

گفتنی است دور جدید اعتصاب و اعتراض کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه، از روز دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ به دلیل اخراج همکارانشان آغاز شده است.

Share: