آغاز آزمایش پادتن‌ها برای درمان کرونا در بریتانیا هم‌زمان با شیوع ویروس جهش‌یافته در سراسر اروپا

هم‌زمان با اعلام آغاز آزمایش درمان‌های مبتنی بر پادتن‌ها در بریتانیا، خبرها حاکی از آن است که گونه جهش‌یافته ویروس کرونا که اولین بار در خاک این کشور شناسایی شد، اکنون در حال گسترش در سراسر اروپاست.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، چهار مورد تایید شده از ابتلا به این گونه جهش‌یافته روز شنبه ششم دی‌ماه در مادرید شناسایی شد. این اولین موارد از ابتلا به این گونه در خاک اسپانیا به شمار می‌رود. 

افراد مبتلا به این گونه جهش‌یافته که توانایی انتقال بسیار سریع‌تری دارد، به تازگی از بریتانیا به اسپانیا بازگشته‌اند یا تماس‌هایی با مسافری داشته‌اند که از بریتانیا آمده بود.

مقام‌های اسپانیایی اعلام کردند پدر، مادر و خواهر یک مرد جوان که هفته گذشته با هواپیما به مادرید رسیده بود، به این گونه جهش‌یافته ویروس مبتلا شده‌اند و خود این مرد نیز مشوک به ابتلا به این گونه جهش‌یافته است.

چهارمین مورد قطعی نیز مربوط به مردی است که روز ۲۰ دسامبر با یک پرواز دیگر به مادرید رسیده بود.

در سوئد نیز شناسایی اولین مورد از ابتلا به این گونه جدید روز شنبه اعلام شد؛ فرد مبتلا زنی است که از بریتانیا به سوئد آمده است.

یکی از مقام‌های بهداشتی سوئد اعلام کرد که شناسایی این مورد، برای دولت سوئد شگفتی‌آور نبود زیرا این گونه جدید جهش‌یافته کرونا از ماه سپتامبر در بریتانیا شیوع پیدا کرده و مواردی نیز در دیگر کشورهای اروپایی از آن یافت شده است.

سوئد تعلیق پروازها از مبدا بریتانیا را تا آخرین روز سال جاری میلادی تمدید کرده است.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *