آقای کعب عمیر و کمیسیون اجتماعی مجلس!

آقایان کمیسیون اجتماعی مجلس! می خواهید نیشکر هفت تپه را هم به تامین اجتماعی ورشکسته بدهید که با خصوصی سازی بورسی چند تا امنیتی دیگر به جان کارگران بیاندازید؟

هم راه کارگران: در پی انتشار خبر سفر سه عضو کمیسیون اجتماعی مجلس به هفت تپه برای بررسی مشکلات کارگران نیشکر هفت تپه، دغدغه ها و پرسش های کارگران در یادداشتی به قلم احد شواغیل خطاب به این سه نفر به شرح زیر بازتاب یافته است:

آقای کعب عمیر و کمیسیون اجتماعی مجلس!

گفته اید سه نفر از شما میاد هفت تپه!

کدام هتل قراره ببرن؟ چقدر سکه قراره بدن؟ میگی اینطور قرار نیست بشه؟ معلوم میشه. ظرف ده روز ما متوجه میشیم. از مصاحبه ای که بعد از سفر میکنید میفهمیم.

قراره آخرش به این نتیجه برسید که اختلاس ها و غارت های اسدبیگی رو نادیده بگیرید؟

یا اینکه قراره آخرش واقعیت رو بگید که اینها منطقه رو نابود کردند ولی نتیجه گیری این باشه که شرکت رو بدن به تامین اجتماعی ورشکسته؟

ما این داستان ها رو قبول نداریم.

قبلا هم آقای ساری نماینده اهواز همه این کارها رو قرار بود بکنه. راستی شما که رفتید جاش نشستید یه سری به اون قفسه ها و کمدهای بایگانی تون در کمیسیون اجتماعی بزنید ببینید چه کسی سکه و دلار داد تا گزارش متوقف بشه؟

راضی نوری بی شرف و خائن به منطقه که با مقادیری رشوه شرفش و خودش رو به داعشی ها فروخت نقشش رو بیایید بگید.

آقای کمیسیون اجتماعی مجلس در این سفری که میکنید قراره با کله پوک های شورای اسلامی دیدار کنید؟ اونها نماینده کارگران هفت تپه نیستند. تشریف بیارید جلوی فرمانداری و همزمان با این نمایندگان کارگری که دستگیر شدند حرف بزنید تا با سند بهتون نشون بدن ماجرای هفت تپه چیه…

آقای کعب عمیر شما ممکنه کم تجربه باشی اما بذار از تجربه تاریخی هفت تپه در اختیارت بذاریم. وجود خصوصی سازی یعنی نابودی و بدبختی و رنج و مصیبت و فساد و درگیری و اختلاف و فلاکت و تنش و بدبختی و بی حرمتی و ستم. واگذاری شرکت به تامین اجتماعی هم یعنی ادامه نابودی. چون تامین اجتماعی خودش از دولت طلب داره بعد شرکت رو میخواد چکار؟ میذاره تو بورس..هر سهامدار عمده ای مثل اسدبیگی اومد میاد سوار ما میشه…خصوصی سازی به شکلی جدید…. تازه بدتر هم میشه. چون الان اسدبیگی پشتوانه جهانگیری رو داشت با سپردن به بورس چند تا مثل اسدبیگی میان که هر کدوم پشت به یک نهاد امنیتی دارند و دیگه هیچ کاریشون نمیشه کرد. بیکاری و اخراج و تغییر کاربری و …همه اینها به شکل بدتری اجرا میشه و کل هفت تپه و منطقه برای همیشه نابود میشه.

پس خصوصی سازی باید بره اما نه اینکه با لباس مبدل واردش کنید.

ما به تمام حرکات و گفتارها و سکنات و افکار و جلسات و مصاحبه های شماها حواسمون هست…

واگذاری شرکت به تامین اجتماعی یعنی همان بلایی که سر هپکو آوردند و الان باعث اعتراض و اعتصاب کارگران هپکو شده یعنی ادامه بدبختی و حقوق معوقه….

حواسمون هست….

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس! در سفر به هفت تپه جای اشتباه نرید. با آدمای بد نشینید، نتایج بد نگیرید…مسواک یادت نره. 

احد شواغیل هفت تپه

همراه کارگران

Share: