آمار واقعی مبتلایان و فوتی ها کرونا یکبیستم آمار رسمی است

اخیرا روزنامه “جهان صنعت” در مصاحبه ای با محمدرضا محبوب‌فر، عضو ستاد مقابله با کرونا و اپیدمیولوژیست اعلام داشت که آمار واقعی مبتلایان و فوتی ها کرونا یکبیستم آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت است. انتشار این مصاحبه باعث توقیف فوری روزنامه جهان صنعت شد. اما دروغهای حکومتی اینبار از جانب یکی از اعضای ستاد مقابله با کرونا بر ملا شد و حکومت نمی تواند با توقیف روزنامه و ترفندهایی نظیر این مسئله را ماستمالی کند. آنچه که محمد رضا محبوب فر در مصاحبه با روزنامه جهان صنعت گفت حقیقتی است که ما بارها بر آن تاکید کرده ایم. ایشان در این مصاحبه گفته است:

 “دقیقا یک ماه قبل از اعلام رسمی ظهور کرونا در کشور یعنی در اوایل دی‌ماه اولین بیمار مبتلا به کرونا مشاهده شده است. ولی آن زمان دولت به دلایل سیاسی و امنیتی پنهانکاری کرد و بعد از مراسم ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس بالاخره دولت تصمیم گرفت وجود شیوع کرونا در کشور را اعلام کند. متاسفانه از همان ابتدا یک اطلاع‌رسانی شفاف برای جامعه صورت نگرفت. قطعا از ابتدای شیوع کرونا در کشور تاکنون این آمار مهندسی شده است. در هر صورت این آمار بر اساس ملاحظات سیاسی و امنیتی به جامعه تزریق می‌شود. به عقیده بنده آمارهای اعلامی از سوی وزارت بهداشت (تعداد مبتلایان و فوتی‌ها) یک‌بیستم آمار حقیقی و واقعی است.”

او با اشاره به برگزاری کنکور کارشناسی ارشد می گوید: “بر اساس گزارش‌های مردمی متاسفانه ۳۰ درصد از پروتکل‌هایی که ادعا شده بود سخت اجرا می‌شود به دلیل ازدحام جمعیت داوطلبان و خانواده‌های آنها فراموش شده بود. افرادی هم که برای مدیریت این پروتکل‌ها در محل حضور داشتند به دلیل ازدحام بیش از اندازه مردم کنترل امور از دست ماموران خارج شده بود”

وی افزود: “با توجه به اینکه در حال حاضر آمار کاهش نسبی داشته علی‌الخصوص آمار جان‌باختگان ولی کشور همچنان در وضعیت قرمز کرونا به سر می‌برد و نباید نسبت به عادی شدن شرایط اقدام کرد بلکه به عقیده بنده کلیه تجمعات تا اطلاع ثانوی لغو شود از جمله دورهمی‌های خانوادگی، مناسبت‌های مذهبی، عروسی و عزاداری. اگر ماه محرم به همین منوال پیش رویم مجددا شاهد افزایش آمار فوتی‌ها در شهریورماه خواهیم بود. نباید فراموش کرد کاهش آمار جان‌باختگان در روزهای اخیر موقتی است و اگر یک خوش‌خیالی کاذب برای دولت و مردم ایجاد شده حال اگر دوباره بی‌خیال رعایت پروتکل‌ها شوند مجددا آمار مبتلایان و فوتی‌ها افزایش پیدا می‌کند.”

محبوب‌فر در ادامه تاکید کرد: “وقتی رییس‌جمهور بدون توجه به نظر کارشناسان و متخصصان سلامت می‌گوید عزاداری‌های محرم می‌تواند به‌صورت باشکوه برگزار شود، بدین معناست که اختلاف‌نظرها میان اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا و هیات دولت جدی است و باوجود آن‌که بخش زیادی از مردم خواهان لغو کنکورهای سراسری یا برگزاری مراسم عزاداری به صورت مجازی هستند، ظاهرا منافع عده‌ای به گونه‌ای است که به دولت فشار آورده‌اند که برخی محدودیت‌ها اعمال نشود.”

آنچه که محبوب فر در این گفتگو بیان داشته است کارنامه ننگین حکومت  اسلامی در ارتباط با کرونا را بیان می کند: آمار مهندسی شده، دروغهای بیشمار، عادی جلوه دادن اوضاع و بی توجهی به سلامتی شهروندان، ارجحیت دادن برگزاری مناسک مذهبی بر سلامتی مردم، عدم اختصاص تجهیزات بهداشتی و درمانی لازم به شهروندان و کادر درمانی، تعویق در پرداخت حقوق پرستاران و اخراج شماری از آنها و … این رژیم همدست با کروناست و عامل کشتار شهروندان است. بیائید به دفاع از سلامت خود برخیزیم و ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی مبارزه برای سرنگونی این رژیم کرونایی را تشدید کنیم.

Share: