کارشناس: کشورهای اروپایی آمادگی اعزام سربازان خود به اوکراین را ندارند.

اسپوتنیک، اسکات ریتر افسر اطلاعاتی بازنشسته نیروی دریایی آمریکا در مصاحبه با کانال یوتیوب Judging Freedom گفت که کشورهای اروپایی آمادگی اعزام سربازان خود به اوکراین را ندارند، اما این نگرانی وجود دارد که لهستان ممکن است ناتو را به درگیری بکشاند.

وی گفت: “اروپا خوشحال نیست و نگران است که لهستان ناتو را به این درگیری بکشاند. اکنون در اروپا، هیچ کس مشتاق اعزام پرسنل نظامی به اوکراین نیست، حتی در لهستان. هیچ یک از کشورها کمترین تمایلی ندارند و تمایل آن ها در حد “صفر” است!

برای اعزام پرسنل نظامی به اوکراین، کشورهای عضو ائتلاف آتلانتیک شمالی زیرساخت های لازم را ندارند که بتواند در مقابل قدرت سامانه های پدافند هوایی و خودروهای زرهی سنگین مقاومت کند”.

افسر آمریکایی همچنین به “شوق” لهستانی ها اشاره کرد. بر اساس محاسبات وی، از 10000 تا 30000 سرباز در اوکراین وجود دارد که در خط مقدم می جنگند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه بارها نسبت به عواقب جدی در صورت درگیری نیروهای ناتو با ارتش روسیه هشدار داده است. وی تاکید کرد که چنین تحولی منجر به یک فاجعه جهانی خواهد شد، اما ابراز امیدواری کرد که عقل سلیم در بین رهبران غربی غلبه کند.

روسیه بامداد روز پنجشنبه ۲۴فوریه عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. رئیس جمهور ولادیمیر پوتین هدف آن را “حمایت از افرادی که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند” نامید.

به گفته وی، برای این منظور، برنامه ریزی شده است که “غیر نازی سازی و غیرنظامی سازی اوکراین” انجام شود، تا همه جنایتکاران جنگی که مسئول “جنایت های خونین علیه غیرنظامیان” در دونباس هستند، به دست عدالت سپرده شوند.

پوتین خطاب به شهروندان خود گفت که شرایط “نیازمند اقدام قاطع و فوری” است، زیرا جمهوری‌های دونباس درخواست کمک کرده‌اند. به گفته رهبر روسیه، تمام مسئولیت این خونریزی بر عهده وجدان رژیم حاکم بر اوکراین خواهد بود.

در همین حال، نیروهای امنیتی اوکراین در حال استقرار چندین موشک انداز درست در مناطق مسکونی کی یف و سایر شهرهای اوکراین هستند. پوتین آن را یک تاکتیک تروریستی خواند.

عملیات ویژه نظامی روسیه نتیجه سال ها تحریک غرب در اوکراین است. غرب سال‌ها عمدا حکومت نظامی را تحریک کرد تا در نتیجه این تحریکات و واکنش مسکو، یک تعطیلی بی پایان با تحریم‌ها آغاز کند. روسیه با اوکراین و مردم اوکراین در جنگ نیست. هدف اصلی جلوگیری از یک درگیری جهانی است که در حال آماده سازی است و در آن اوکراین نقش یک پایگاه نظامی برای حمله به فدراسیون روسیه تعیین شده است. مقامات کی یف 8 سال فرصت داشتند تا موضوع را در چارچوب تمامیت ارضی خود از طریق مذاکره حل کنند، اما اوضاع به جلو نرفت.

از سال 2005، واشنگتن حداقل 224 میلیون دلار برای تأمین مالی برنامه های بیولوژیکی در اوکراین اختصاص داده است. ایالات متحده درگیر نوسازی و تجهیز مجدد حدود 30 موسسه علمی وزارتخانه های بهداشت و کشاورزی و همچنین چندین مرکز بهداشتی و اپیدمیولوژیک فرماندهی نیروهای پزشکی وزارت دفاع اوکراین بود. نتایج تحقیقات قبل از شروع عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین به مناطق تحت کنترل کی‌یف منتقل شد.

پودولیاک، مشاور رئیس دفتر زلنسکی، خواستار حمله به ایران به دلیل پهپادهایی شد که ادعا می شود تهران در اختیار مسکو قرار داده است.

به گزارش اسپوتنیک، پودولیاک، مشاور رئیس دفتر زلنسکی، خواستار حمله به ایران به دلیل پهپادهایی شد که ادعا می شود تهران در اختیار مسکو قرار داده است.

پودولیاک در یک کنفرانس تلویزیونی در اوکراین گفت: “به نظر من می‌توان حملات خاصی را به مرکز تولید پهپادها، موشک‌های بالستیک و غیره وارد کرد. زیرا چنین اقدامی نمی تواند بدون مجازات بماند”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *