آمریکا مقامات ارشد دیوان بین‌المللی کیفری را تحریم کرد

ایالات متحده آمریکا مقامات ارشد دیوان بین المللی کیفری را به دلیل «تلاش‌های نامشروع برای قرار دادن شهروندان آمریکا در حوزه قضایی خود» تحریم کرد و همزمان از اعمال محدودیت‌های بیشتر برای دیپلمات‌های چینی خبر داد.

به گزارش صدای آمریکا، وزارت خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه در بیانیه‌ای گفت که فاتو بنسودا، دادستان ارشد دیوان بین المللی کیفری، شهروند گامبیا، و فاکسیو موچوچو، شهروند لسوتو، در ارتباط با دیوان بین‌المللی کیفری تحریم شده‌اند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز چهارشنبه ۱۲ شهریور، در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی از محل وزارت خارجه آمریکا به این تحریم اشاره کرد.

وزیر خارجه آمریکا خرداد ماه امسال نیز اعلام کرده بود که ایالات متحده بنا بر فرمان اجرایی پرزیدنت ترامپ و در واکنش به اقدام دیوان کیفری بین‌المللی در انجام تحقیقات در مورد فعالیت‌های نیروهای نظامی ایالات متحده در افغانستان، شماری از مقامات این دیوان کیفری را تحریم و ورود آنها و خانواده‌هایشان به خاک آمریکا را ممنوع می‌کند.

مقابله به مثل با اقدامات چین

وزارت خارجه آمریکا همچنین روز چهارشنبه با انتشار یک بیانیه مطبوعاتی به نقل از آقای پمپئو، از اعمال محدودیت‌های بیشتر برای دیپلمات‌های چینی خبر داد.

Share: