کارشناسان آب کشور اعلام کردند در یک سال گذشته تنش‌های آبی کشور به شدت افزایش یافته است. کارشناسان مربوطه به دولتمردان هشدار می‌دهند که وضعیت آب کشور به مرزهای بسیار خطرناکی رسیده است.

روز دوشنبه ۲۹ فروردین ماه ۱۴۰۱، جلسه‌ای به ریاست مخبر، معاون رئیسی برگزار شد. در این جلسه موضوع انتقال آب از  خلیج فارس و دریای عمان، به فلات مرکزی کشور مورد بررسی قرار گرفت.

در جلسه‌ای که با حضور محمد مخبر معاون رئیسی برای حل مشکل آب کشور ترتیب داده شد، همه توجهات به این سو جلب بود که آب مورد نیاز از خلیج  فارس و دریای عمان باید تأمین شود.

مخبر در این زمینه گفت:

«اجرای پروژه انتقال آب از دریا به فلات مرکزی، از اقدامات ماندگار دولت سیزدهم برای نسل کنونی و آتی کشور می‌باشد. وی در این زمینه اضافه کرد بعد از کشیده شدن خطوط انتقال آب، ایستگاه‌‌های آب‌ شیرین‌کن و ایستگاه‌های پمپاژ آب نیز طراحی و ساخته خواهد شد».

آخرین خبر نسبت به فاجعه آبی کشور در مورد سد کرخه رسانه‌ای شده است. خبرها حاکی از آن است که سد کرخه تا صفر شدن موجودیش ۵۴ روز فاصله دارد. این گوشه‌ای از زنجیره فجایع آبی در کشور و وضعیت وخیم آب در کل استان‌ها می‌باشد.

آب شیرین کشور را سپاه پاسدارن می‌برد و مردم را به آب دریا حواله می‌دهند

مافیای آب کشور که در چنگ سپاه پاسداران می‌باشد، آب‌های شیرین کشور را می‌برند. سپس برای تأمین آب مردم، آنها را به آب شور دریا حواله می‌دهند.

با گذشت نزدیک به یک ‌سال از عمر دولت رئیسی، اکنون معلوم شده است که این دولت جز دادن شعار هنر دیگری نداشته و ندارد. وعده ساخت یک میلیون مسکن در سال به روزهای پایانی‌اش نزدیک شده و حتی یک خانه نیز ساخته نشده است.

اینکه مخبر برای حل وضعیت آب شعارش را داده و آن را اقدامی ماندگار برای نسل‌های بعدی می‌شمارد، از جمله شعارهای پوشالی است که جایی برای مکث روی آن وجود ندارد. اما باید به این نکته توجه داشت که چرا وی چنین جلسه‌ای را گذاشته و چنین طرح‌هایی را تبلیغ می‌کند؟ موضوع این است که مردم و بخصوص کشاورزان امثال اصفهان و خوزستان، به دزدان واقعی اشاره می‌کنند.

مردم اصفهان به روشنی می‌دانند که وضعیت آب استان صرفا بدلیل عملکردهای سپاه و غارتگری‌های آن از زاینده رود می‌باشد. در بقیه شهرها نیز مردم به نقش سپاه و مافیای آب اشراف کامل دارند. حال مخبر در یک اقدام نمایشی، مانند آنچه در مورد ساخت واکسن برکت انجام داد، وعده انتقال آب از دریا به مرکز کشور را می‌دهد.