احتمال بیکاری صدها کارگر صنعت هتل‌داری لرستان

کارگران صنعت لرستان وضعیت معیشتی مناسبی ندارند و پس از خسارت سیلاب و اکنون شیوع گسترش ویروس کرونا، احتمال بیکاری صدها کارگر این صنعت را به دنبال دارد.

رئیس جامعه هتل‌داران لرستان با اشاره به خسارت سیلاب و بحران کرونا، اظهار داشت: «حوزه گردش‌گری و هتل‌داری لرستان در حال رونق بود که متأسفانه سال گذشته سیلاب مقطع فروردین ماه، خسارت بسیار سنگینی به هتل‌داران استان وارد کرد.»

وی افزود: «متأسفانه خیلی از هتل‌داران اقدام به دریافت تسهیلات کرده بودند که با وقوع سیلاب برای پرداخت این تسهیلات دچار مشکلات فراوانی شدند. ما برای رفع مشکلات جامعه هتل‌داری استان لرستان، مکاتبات فراوانی با دولت داشتیم؛ اما سرانجام نداشت و حتی یک ریال هم به این قشر پرداخت نشد.»

وی ادامه داد:‌ «لرستان هنوز مقصد گردش‌گری نیست و ما هنوز نتوانسته‌ایم در تمام سال مسافر داشته باشیم. تابستان سال گذشته هم مسافر چندانی نداشتیم، زمستان با رکود بسیار زیادی روبرو شدیم و سپس شیوع کرونا، ضربه آخر را به جامعه هتل‌داران کشور و به خصوص استان لرستان وارد کرد.»

رئیس جامعه هتل‌داران لرستان افزود:‌ «نزدیک دو ماه است که هتل‌های استان تعطیل هستند … هنوز مشکلات هتل‌داران و حوزه گردش‌گری، به دلیل اینکه آخرین حلقه زنجیره اقتصادی هستند، پابرجا است.»

وی ادامه داد:‌ «این قشر از جامعه یک سال است که با رکود بسیار بالایی مواجه است و با این رکود، احتمال ورشکستگی تمام هتل‌داران وجود دارد.

وی عنوان کرد:‌ «برخی از هتل‌ها ماهانه بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان باید به بانک‌ها پرداخت کنند. از طرف دیگر هزینه آب، برق، تلفن و … هم هست. هتل‌ها بین ۴۰ تا ۵۰ کارگر دارند که ماهانه باید حدود ۷۰ میلیون تومان دستمزد به آن‌ها بدهند.»

وی اضافه کرد:‌ «مجموع این عوامل موجب می‌شود که هتل‌داران مجبور شوند کارگران خود را اخراج و هتل را تعطیل کنند. واقعیت این است که اگر دولت به این قشر کمک نکند، به طور حتم ضربه بسیار سنگینی به جامعه هتل‌داری کل کشور و به خصوص استان لرستان وارد می‌شود.»

Share: