احضار سه تن از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد با ابلاع شعبه ۲ دادسرای اوین به پلیس امنیت

به گزارش سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، سه تن از اعضای این سندیکا با ابلاغ شعبه ۲ دادسرای اوین به پلیس امنیت احضار شدند.

بنا بر این گزارش داود رضوی، عطا باباخانی و علی قربانیان، از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد، با ابلاغ شعبه ۲ دادسرای اوین به پلیس امنیت احضار شده و بایستی روز شنبه ۲۵ بهمن ماه ۹۹، به پلیس امنیت مراجعه نمایند.

اعضای احضار شده به پلیس امنیت، پس از حضور در تجمع مستقل بازنشستگان که در برابر مجلس برگزار شده بود، از سوی پلیس امنیت به صورت تلفنی احضار شدند و طی روزهای گذشته نیز از سوی شعبه ۲ دادسرای اوین، ابلاغیه احضار برای آنها ارسال شده است.

به گزارش سندیکاری شرکت واحد، این سه عضو سندیکا از بازنشستگان تامین اجتماعی می‌باشند.

این گزارش ادامه می‌دهد که طی روزهای گذشته برای عطا باباخانی پرونده دیگری نیز در شعبه ۱ دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه یک کرج به اتهام «برهم زدن امنیت کشور» گشوده شده است و برابر ابلاغ قضایی، به پلیس امنیت کرج احضار شده است.

به گزارش سـندیکای کـارگران شـرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، از سال ۹۸ فشار نهادهای امنیتی به سندیکای کارگران شرکت واحد بسیار شدت یافته است و با هر بهانه‌ای نهادهای امنیتی با اعضای سندیکا تماس تلفنی تهدیدآمیز می‌گیرند و یا اعضای سندیکا به پلیس امنیت یا دادسرای اوین احضار می‌شوند.

در یک نمونه سال گذشته ۱۵ تن از اعضای فعال سندیکا با دستور قضایی به پلیس امنیت احضار شدند.

در چند سال گذشته تجمعات بازنشستگان با محوریت و فراخوان‌های تشکل‌های مستقل خود، در اعتراض به مستمری ناچیز و چند برابر زیر خط فقر، در شهرهای مختلف استمرار و رشد داشته است؛ اما همچنان در بر همان پاشنه می‌چرخد.

سرمایه‌های تامین اجتماعی با حق بیمه کارگران به وجود آمده است؛ اما متاسفانه حق اداره سازمان تامین اجتماعی توسط کارگران که صاحب اصلی این سازمان هستند، از آنان سلب شده و هیچ نقشی در اداره آن ندارند.

سنـدیکای کـارگران شـرکت واحد هرگونه پرونده‌سازی و احضار و تهدید اعضای خود را محکوم کرده و خواستار منع تعقیب سه عضو این سندیکا می‌باشد و همچنان از اعتراضات کارگران و بازنشستگان و مزدبگیران تا رسیدن به حقوق پایمال شده‌شان حمایت میکند.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *