احضار هفت نفر از کارگران هفت تپه

به دنبال شکایت شرکت کشت و صنعت هفت‌تپه، هفت نفر از کارگران هفت تپه به پاسگاه مستقر در هفت‌تپه احضار شدند.

به گفته منابع کارگری در هفت‌تپه، علت احضار این کارگران، اتهام وارد شده به آنان تحت عنوان «تحریک کارگران در اول مهر ماه ۹۹، برای اعتصاب» بوده است.

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه، کارگران این شرکت، نسبت به عدم پرداخت کامل دستمزد در تیر ماه، تجمع اعتراضی داشتند و خواهان پرداخت کامل دستمزد تیر ماه خود شدند.

گزارش ادامه می‌دهد که اضافه‌کار و حق نوبت کاری یا (حق شیفت) تیرماه کارگران هفت تپه پرداخت نشده است، گفته شده در صورت تامین مالی، آبان ماه این مزایا پرداخت می‌شود.

به گفته کارگران هفت‌تپه ، از دستمزدهای مرداد و شهریور ماه نیز هیچ خبری نیست، این در حالی است که اسدبیگی طی مصاحبه‌ای که با خبرگزاری ایلنا داشته، مدعی شده است که  حقوق‌های کارگران به روز می‌باشد!

به گفته نمایندگان کارگران نیشکر هفت‌تپه، کانال تلگرامی کارفرمای فاسد و اختلاسگر اسدبیگی، اطلاعیه‌ای درباره اضافه‌کار تیر ماه منتشر کرده و گفته است:‌ «فیش حقوقی فوق‌العاده اضافه‌کار ساعتی انجام شده تیر ماه همکاران محترم، تا پایان هفته توزیع می‌گردد.»

براساس این گزارش، منطور اطلاعیه اسدبیگی این است که به همکارانی که در اعتصاب بودند، نمی‌خواهند اضافه کار بدهند.

احسان اسدبیگی هم در غیاب امید اسدبیگی که در زندان است، در مصاحبه با ایلنا گفته است: «کسانی که اعتصاب کردند نباید اضافه‌کار بگیرند» در حالی که اعتصاب حق قانونی کارگر است و علت اعتصاب کارشکنی‌ها و غارت اسدبیگی‌ها بوده است.

اسامی کارگران که روز سه‌شنبه ۸ مهر ماه ۹۹، به پاسگاه هفت‌تپه احضار شده‌اند عبارتند از:

محمد امین حجازی

احمد شلاگه

رحیم حمدانی

میلاد لطیفی

محمد عبدلخانی

عظیم الکثیر

قاسم کثیر

لازم به یادآوری است که کارگران احضار شده باید در روز پنجشنبه ۱۰ مهر ماه ۹۹، ساعت ۱۰ صبح در محل پاسگاه انتظامی هفت‌تپه حضور داشته باشند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه،پرونده سازی، احضار، تهدید و بازجویی از کارگران را شدیدا محکوم کرده و ضمن حمایت همه جانبه از کارگران، خواستار رسیدگی هر چه سریع‌تر به مطالبات کارگران می‌باشد.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *