احضار ۱۰ کارگر گروه ملی صنعتی فولاد ایران به وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه

بنا به گزارش منابع کارگری، طی روزهای اخیر ۱۰ کارگر گروه ملی صنعتی فولاد ایران به وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه احضار و مورد بازجویی قرار گرفته‌اند.

یکی از منابع کارگری مربوط به گروه ملی صنعتی فولاد ایران در این باره به تشریح احضار کارگران پرداخته و نوشته است:

«در روزهای اخیر تعدادی از کارگران زحمتکش گروه ملی مورد بازجویی قرار گرفتند.

وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه که وظایف امنیتی برای دفاع از وضع فلاکت‌بار امروز را دارند، طی چند روز گذشته ۱۰ نفر از کارگران شرکت را به صورت تلفنی احضار کردند.

دستگاه امنیتی که به محض بلند شدن فریاد اعتراض کارگران احساس خطر می‌کند، مطابق گزارش‌های جاسوسان خود در اداره حراست و مزدورانش در مدیریت فاسد، دوباره به میدان آمده و همکاران ما را بدون ارائه حکم یا احضار قضائی، بازجویی کرده‌اند.

 در تماس‌های تلفنی از کارگران خواسته شد تا برای «گفتگوی دوستانه» به ساختمان‌های اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات مراجعه کنند و درباره پاره‌ای از موضوعات توضیح بدهند!

این عزیزان هر کدام در نوبت جداگانه در مقابل عوامل اطلاعاتی حاضر می‌شوند و از مطالبات خود دفاع می‌کنند.

این عوامل که برخلاف وظایف قانونی در جهت سرکوب کارگران و تامین منافع مافیای فولاد حرکت می‌کنند، در بازجویی‌ها از کارگران خواسته‌اند تا دست از اعتراض به مدیریت برداشته و فقط به کار و بردگی بپردازند! اما همکاران ما در زمان بازجویی هر کدام جداگانه و با قاطعیت از منافع طبقه کارگر و مطالبات کاری حمایت کردند و حق اعتراض را برای خود محفوظ دانسته‌اند.

نهادهای امنیتی برای خاموش کردن اعتراضات کارگری از شیوه‌های متفاوت استفاده می‌کنند و ادعا می‌کنند که حامی تولید و بقای کارخانه هستند؛ ادعای پوچی که به درستی توسط همکاران‌مان به آن پاسخ داده شد.

ما کنار همکاران باغیرت خواهیم ایستاد و هم صدا با آنان اعلام می‌کنیم، در شرایطی که نه دولت و نه مجموعه‌های مدیریتی و امنیتی در کشور به فکر تولید و صنعت و معیشت کارگران نباشند، چاره‌ای نمی‌ماند به جز آن که کارگران مقابل سیستم مافیایی و رانتی قرار بگیرند و به صورت متحدانه اعتراض و حق‌خواهی کنند.

اعتراض و مطالبه‌گری حق ما است و در این راه نیاز به تشکل مستقل داریم تا بتوانیم بر شبکه‌های قدرتمند فساد و غارت فائق بیاییم.

این بازجویی‌ها و احضارها را به شدت محکوم می‌کنیم، اما مگر انتظار دیگری از این نهادها داریم؟ آنها برای بقای مافیا می‌جنگند و ما برای بقای کارخانه. صف ما و آنها از هم جدا است.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *