01/12/2023

سایت آینه روز

سایت خبری سیاسی

اخبار درگیری بین اسرائیل و فلسطینیان

حماس ادعا می کند حمله زمینی اسرائیل به نوار غزه شکست خورده است

جنبش فلسطینی حماس ادعا می کند تلاش ارتش اسرائیل برای حمله زمینی به نوار غزه از سه راستا با شکست مواجه شده است.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را شبکه تلویزیونی المیادین با استناد به علی برکه، یکی از اعضای رهبری جنبش فلسطینی حماس در خارج از نوار غزه اطلاع داده است.

شاخه نظامی القسام از حمله راکتی به پایگاه نظامی زیکیم اسرائیل خبر داد.

ارتش اسرائیل می گوید یک موشک زمین به هوا که از لبنان شلیک شده بود را رهگیری کرده است و به مبدا پرتاب موشک حمله خواهد کرد.

سرتیپ دانیل هاگاری، سخنگوی نیروهای دفاعی اسرائیل در یک نشست خبری گفت که اسرائیل اجازه ورود به کامیون های اضافی حامل غذا، آب آشامیدنی و دارو به جنوب نوار غزه را می دهد.

سرلشکر حسین سلامی، فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه اسرائیلی‌ها توانایی جنگ با حماس را ندارند، گفت: زمین نقطه قوت حماس است و اگر زمینی جنگ کنند بلعیده خواهند شد و غزه مدفن آنها خواهد شد.

واسیلی نبنزیا نماینده دائم روسیه در سازمان ملل از اسرائیل و حماس خواست قطعنامه مجمع عمومی سازمان جهانی در مورد آتش بس فوری را اجرا کنند.

سایت رسمی وزارت خارجه چین امروز شنبه سخنان وانگ یی وزیر خارجه این کشور درباره مناقشه فلسطینیان و اسرائیل را نقل می کند که گفت: “اولویت اصلی جلوگیری از یک فاجعه انسانی در مقیاس بزرگتر است و اساس راه حل اجرای طرح “دو کشور برای دو ملت” است”.

وزارت امور خارجه فلسطین قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد درباره نوار غزه و اسرائیل را که خواستار آتش بس فوری است، تایید کرد.

رافائل موراو، سفیر اسرائیل در فرانسه گفت: هیچ صحبتی در مورد اعزام پرسنل نظامی خارجی به اسرائیل یا نوار غزه وجود ندارد.

وی در مصاحبه با رادیو Europe1 گفت: “ما هرگز درخواست کمک نظامی در قالب سرباز نکرده‌ایم… صحبتی درباره اعزام نیروهای فرانسوی به اسرائیل یا نوار غزه وجود ندارد… اسرائیل همیشه به تنهایی با دشمنان خود جنگیده است، این امر ادامه خواهد داشت”.

در رهبری جنبش فلسطینی حماس در خارج از فلسطین ادعا می کنند که تلاش اسرائیل برای حمله زمینی به نوار غزه از سه سمت با شکست مواجه شده و اسرائیلی ها خسارات سنگینی متحمل شدند.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که در پاسخ به پرتاب موشک به سوی خاک این کشور ، زیرساخت‌های نظامی حزب‌الله لبنان را در روز جمعه مورد حمله قرار داده است.

ارتش اسرائیل ازکشته شدن فرمانده نیروی هوایی حماس خبر داد، خاطرنشان می شود که این فرمانده به نام ابورقبه مسئول حملات پهپادی و همچنین پدافند هوایی حماس بوده است.

وزیر امور خارجه ایران در دیدار با دبیرکل سازمان ملل گفت: ایران از هرگونه راه حل سیاسی که موجب توقف فوری جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی در غزه، ارسال کمک‌های مستمر انسان‌دوستانه و مقابله با کوچ اجباری مردم غزه است حمایت می‌کند.

حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در پایان رایزنی های بین المللی خود درباره وضعیت سرزمین های اشغالی فلسطین و توقف بمباران غزه از سوی رژیم اسرائیل و برقراری آتش بس فوری گفت: امیدوار هستیم در آینده نزدیک، شاهد تحول در مسیر ابتکار سیاسی باشیم اما اگر مسیر جنگ بخواهد در منطقه دنبال شود، دود آن به چشم جنگ افروزان هم خواهد رفت.

اسرائیل مدعی است که گسترش عملیات علیه جنبش حماس عمدتاً شمال نوار غزه را تحت تأثیر قرار می دهد.

به گزارش اسپوتنیک، نشریه اکسیوس به نقل از یک مقام ارشد اسرائیلی این مطلب را اعلام کرده است.