اختصاصی

علی نجاتی، کارگر بازنشسته هفت‌تپه در گفتگو با امتداد از وضعیت عجیب پرونده‌اش می‌گوید: سخنگوی قوه قضائیه با اعلام اسامی گفت که عفو رهبری، شامل حال کارگران هفت تپه شده/ پس از اعلام عفو، سند خود را هم از اوین آزاد کردیم/ چند ماه است که حساب بانکی‌ام را مسدود کرده‌اند/۵ بار انواع عمل‌های مراقبتی قلبی را انجام داده‌ام/ از طریق همان سخنگو بگویند که عفو شامل حال ما نشده!

امتداد-گروه اجتماعی: روز شنبه فرزانه زیلابی، وکیل کارگران هفت تپه در گفتگویی با امتداد از نادیده گرفتن عفو رهبری در پرونده علی نجاتی و احضار او به زندان اوین گفت و شرایط عجیبی که برای این کارگر بازنشسته پدید آمده است.

علی نجاتی، فعال پیشین کارگری و کارگر بازنشسته شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با اشاره به وضعیت پرونده خود در گفتگو با امتداد، اظهار داشت: آخرین حکمی که برای بنده صادر شد به سال آذرماه ۹۷ برمی‌گردد. در جریان آن، یک روز نیروهای امنیتی در ساعات اولیه صبح، بدون داشتن هیچ مجوز و حکمی به منزل ما آمده و با دستبند و پابند به دادگستری اندیمشک منتقل کردند. در جریان بازجویی، مدعی شدند که من در جریان اعتصابات و اعتراضات آن سال، نقش محوری داشته و آن را هدایت کرده‌ام.

من در پاسخ هم گفتم که از زمان دستگیری در دهه هشتاد، هیچ ارتباطی با کنش‌های کارگری نداشتم و این اتهامات کاملا بی‌اساس بوده است. من بازنشسته شده بودم و هیچ دخالتی در اعتصابات نداشتم.

چند روز پس از این ماجرا، خبرگزاری منتسب به قوه قضائیه با جعفری چگینی، رئیس دادگستری شوش صحبت کرده بود که ایشان در این گفتگو، مدعی شد که این شخص بازداشت شده(بنده) به دلیل پرونده‌ای که قبلا داشته دستگیر شده است. در حالی که برخلاف این صحبت‌ها، بنده را به اداره اطلاعات برده و پرونده جدیدی برایم تشکیل دادند.

در این اداره نیز، من باز هم عنوان کردم که هیچ نقشی در اعتصابات کارگری نداشتم و البته این مسئله را هم گفتم که این اعتصابات و اعتراضات، کاملا صنفی و قانونی بوده و هیچ منعی هم برای این مسئله وجود نداشته است. من به صراحت گفتم که می‌توانم با کارگران هفت تپه ارتباط داشته باشم، مگر اینکه بر اساس قانون مرا از این مسئله منع کنند.

همین پرونده از شوش به اهواز و از اهواز به دستور مقامات قضائی به تهران و شعبه ۲۸ به ریاست قاضی مقیسه منتقل شد. در جریان رسیدگی به این پرونده و پس از اولین جلسه به من گفتند که ابلاغیه دادگاه به دستم خواهد رسید. پس از ابلاغیه هم که به همراه خانم زیلابی، وکیل پرونده به دادگاه مراجعه کردیم، باز هم عناوین اتهامی را تکرار کرده و گفتند که شما، سه پرونده دارید. البته بنده، عنوان کردم که هیچ یک از این اتهامات را به عنوان تبلیغ علیه نظام، قبول نداشته و تنها اعتراضات کارگران را در چارچوب مطالبات صنفی و قانونی می‌دانم.

من را به ارتباط به گروه‌ها معاند از فرقه‌های کمونیستی گرفته تا منافقین متهم کردند

در همان جلسه بحث ارتباط با چپ و راست و مسائلی از این دست مطرح شد که بنده، هیچ یک را قبول نکردم. چرا که همه فعالیت‌های ما در راستای حقوق و مطالبات صنفی و قانونی کارگران بوده است. از قبل هم، متاسفانه بنده را به ارتباط با گروه‌های معاند نظام از فرقه‌های کمونیستی گرفته تا منافقین متهم می‌کردند.متن کامل گفت و گو در لینک زیر: 

سخنگوی قوه قضائیه با اعلام اسامی گفت که عفو رهبری، شامل حال کارگران هفت تپه شده/ پس از اعلام عفو، سند خود را هم از اوین آزاد کردیم/ چند ماه است که حساب بانکی‌ام را مسدود کرده‌اند/۵ بار انواع عمل‌های مراقبتی قلبی را انجام داده‌ام/ از طریق همان سخنگو بگویند که عفو شامل حال ما نشده!

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *