دیوید ایگناتیوس در روزنامه واشنگتن‌پست نوشت: در دیدار جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا و ولودیمیر زلنسکی، رهبر اوکراین در واشنگتن، اختلاف نظرهایی در مورد آینده اوکراین بروز کرد.

به گزارش اسپوتنیک، وی می نویسد: “سفر زلنسکی از واشنگتن یک اجلاس نظامی بود. و به نظر می رسد که این دیدار با گسست بین دو متحد در رابطه با راهبردهای آنها برای خاتمه دادن به درگیری به پایان رسید.”

به گفته وی، زلنسکی در طول سخنرانی خود از “پیروزی مطلق” در مناقشه صحبت کرد و 11 بار از این عبارت استفاده کرد، در حالی که بایدن حتی یک بار هم از آن استفاده نکرد و در برابر شعارهای “پیروزی کامل” مقاومت کرد. در عوض، او قول داد به کمک به کی یف ادامه دهد.

رهبر آمریکا خاطرنشان کرد که تهیه تسلیحات بسیار قدرتمند که زلنسکی خواستار آن بود، می‌تواند ناتو را دچار تفرقه کند. وی افزود: یکی از اهداف اصلی غرب همچنان جلوگیری از درگیری با روسیه است.

شکست اصلی زلنسکی در سفر به واشنگتن

این روزنامه نگار در پایان نوشت: ” این نشست نظامی سال آینده به هر طریقی باید با رفع تنش‌های پنهان در زیر سطح بپردازد”.

زلنسکی روز چهارشنبه وارد واشنگتن شد و در آنجا با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا گفتگو و در کنگره آمریکا سخنرانی کرد. او گفت که نمی‌داند “صلح عادلانه” با روسیه چگونه به نظر می‌رسد، اما مطمئن است که مصالحه در مورد مسائل مربوط به سرزمین و حاکمیت منتفی است.

ولادیمیر پوتین اظهار داشت که روسیه همیشه گفته است که آماده مذاکره در مورد اوکراین است و اگر کی یف آماده باشد ، تلاش‌های میانجی‌گری کسانی که پیشنهاد می‌کنند مورد تقاضا خواهد بود، در حالی که کشورهای غربی به طور فزاینده‌ای در مورد لزوم ادامه درگیری های نظامی صحبت می‌کنند و همچنین به ارتش اوکراین تسلیحات تحویل داده و نیروهای مسلح اوکراین را در خاک خود آموزش می دهند.