اخراج بی‌سروصدای ۱۵ کارگر با سابقه شرکت برق استان خوزستان در روز جهانی کارگر امسال

روز ۱۲ اردیبهشت ماه سال ۹۹، هم زمان با روز جهانی کارگر، ۱۵ کارگر با سابقه شرکت برق استان خوزستان از کار اخراج شدند.

به گزارش برق‌ نیوز، یکی از کارگران شرکت برق منطقه‌ای خوزستان از اخراج ۱۵ نفر از نیروهای این شرکت خبر داده و شرایط خود را توضیح داده است.

بنا به این گزارش، روز پنجشنبه ۲۲ خرداد ماه، یکی از کارگران شرکت شبکه برق فشار قوی خوزستان درگفت‌وگو با برق‌ نیوز، از اخراج ۱۵ کارگر این شرکت خبرداد واضافه کرد: «من ۱۵ سال سابقه‌ کار داشتم و چندین بار هم در حین کار دچار سانحه شدم؛ چهار بار زانوی خود را عمل کرده‌ام، تغییر مفصل زانو انجام داده‌ام.»

وی افزود: «بعد از ۱۵ سال سابقه، بدون این که مثلا از ۶ ماه قبل نیز اعلام کنند، در روز کارگر نامه‌ اخراج را به ما دادند؛ در گذشته به صورت قراردادی کار می‌کردیم و قراردادهای ما در اسفند سال ۹۸ تمام می‌شد؛ اما تا ماه دوم سال ۹۹ سر کار بودیم و کسی چیزی از اخراج نگفت.»

این کارگر با اعلام اینکه هرسال قرارداد ما را تمدید می‌کردند، ادامه می‌دهد: «۸۰ درصد از این ۱۵ نفری که اخراج شدند، نیروهای فنی هستند و جدای از آن کارگران نیز اخراج شده‌اند.»

این کارگر اخراجی با اشاره به خصوصی‌سازی شرکت می‌گوید: «از خصوصی‌سازی می‌گویند و زمانی که بنده در این شرکت استخدام شدم، نیمه‌خصوصی بود. چندین سال است کاملا خصوصی است و دائما از اخراج می‌گویند.»

وی در رابطه با استخدام نیروهای جدید که سابقه کار ندارند، می‌گوید: «در شرکت می‌پرسیم، چرا کسانی که تازه استخدام شده‌اند را اخراج نمی‌کنید و با سابقه‌ها را تعدیل می‌کنید؟ به ما پاسخ می‌دهند، این‌ها به اشخاصی وابسته هستند، مثلا فلانی پدرش در حراست است و یا پسر فرماندار فلان شهر است.»

وی افزود: «از طریق استانداری و مراجع دیگر هم پیگیر شده‌ام، فایده‌ای نداشته است. ما در بخش برق شهری نیستیم؛ بلکه در واحدهای فشار قوی هستیم. در بیابان و ایستگاه‌های مادر کار می‌کنیم و حتی در کوه‌های گلپایگان، یعنی خارج از خوزستان آسیب دیده‌ام؛ از ۱۵ متر ارتفاع پایین افتاده‌ام و از ۹ صبح تا ۴ بعدازظهر بیهوش بودم و بعد من را بیهوش پیدا کردند؛ تمام گردنم پلاتین است و چهار سال را روی ویلچر بودم. ایثارگر به کی می‌گویند؟ یک سال است که ازدواج کرده‌ام، این همه در شرکت کار کردم و زحمت کشیدم اما در نهایت اخراج شدم.»

اخراج این کارگران محروم، نتیجه یک نظام فاسد و مدیران ناکارآمدی است که نه تنها به فکر کارگران زحمت‌کشی نیستند که سالیان سال، تمام عمرشان را صرف تأمین لقمه نانی برای سفره خود و خانواده‌شان کرده‌اند، بلکه به دنبال منافع خود و پر کردن جیب افرادی هستند که روزانه بر سرمایه‌هایشان افزوده می‌شود.

Share: