اخراج نماینده کارگران شهرداری ایلام به دلیل پیگیری مطالبات صنفی کارگران

بنا به گفته منابع کارگری در شهرداری ایلام،  اخراج نماینده کارگران شهرداری ایلام از طرف کارفرما به دلیل پیگیری مطالبات صنفی کارگران بوده است.

براساس این گزارش، کارگران شهرداری ایلام عنوان کرده‌اند: «محمودرضا غیاثی از کارگران قراردادی و نماینده صنفی کارگران در شهرداری ایلام، از ۵ روز پیش اجازه حضور وی در محل کار را نداده‌اند.»

نماینده کارگران شهرداری ایلام، طی چند سال گذشته در نهاد صنفی کارگران قراردادی شهرداری این شهر عضویت داشته است و به عنوان فعال کارگری و نماینده آنها مطالبات کارگران را دنبال کرده است.

بنا به گفته همکاران این فعال کارگری، کارفرما به بهانه عدم نیاز در روز ۱۰ دی ماه ۹۹ هم زمان با اتمام قرارداد کار این نماینده صنفی کارگران درصدد اخراج او بوده است، اما دلیل اصلی اخراج این فعال کارگری، پیگیری‌های مستمر او در احقاق حق و حقوق کارگران شهرداری بوده است.

کارگران شهرداری ایلام نسبت به اخراج نماینده‌شان معترض بوده و می‌گویند: «آقای غیاثی با ۲۲ سال سابقه کار، از مدت‌ها پیش از سوی کارگران شهرداری ایلام به عنوان مسئول پیگیری مطالبات آنها انتخاب شده بود و بخش زیادی از مطالبات کارگران از جمله پیگیر عقب‌افتادن سه ماه حقوق کارگران و تامین امنیت شغلی آنها بوده است.»

کارگران در ادامه گفته‌اند: «از قرار معلوم شهرداری ایلام قصد برگرداندن آقای غیاثی به کارش را ندارد.»

کارگران با اشاره به این که تمام فعالیت نماینده اخراجی آنها جنبه صنفی و قانونی داشته است، خواستار بازگشت این فعال کارگری به کار شده‌اند.

لازم است به این نکته اشاره شود که کارفرما و شهرداری به جای رسیدگی به مطالبات کارگران و پرداخت ماه‌ها حقوق عقب‌افتاده آنها در پی حذف فعالین کارگری و نمایندگان آنها هستند.

این اقدام شهرداری ایلام نیز نه تنها مشکلی از خواسته‌های کارگرانی که ماه‌ها بدون دستمزد مشغول کار و خدمات‌رسانی هستند حل نمی‌کند، بلکه موجب اعتراض آنها خواهد شد.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *