اخراج کارگران شرکت لبنیاتی میهن در سنندج و اعتصاب کارگران شرکت لبنیاتی پاژن در تهران

اخراج کارگران شرکت لبنیاتی میهن در سنندج
شرکت لبنیاتی میهن سنندج در روز سه شنبه ۲ مهرماه ۹۸ به اخراج کارگران این شرکت که تعدادشان ۸ نفر ذکر شده است، اشاره دارد.
اسامی کارگـران اخراج شده از این شرکت عبارتند از: «محمد لطفی، شهرام ضیایی‌نسب، انور شریعتی، عبدالله احمدی، رامیار احمدی، پیمان هدایتی و سیروان زندسلیمی.»
در ارتباط با اخـراج کارگران شرکت لبنیاتی میهن سنندج آمده است که آنها به بهانه کاهش هزینه‌های کارخانه در حالی از کار اخـراج شده‌اند که هر کدام دارای ۸ تا ۴ سال سابقه کار می‌باشند.
لازم به ذکر است که موج اخـراج کارگران در جمهوری اسلامی به حربه‌ای تبدیل شده است تا اعتراضات و مبارزات کارگران را دچار وقفه نموده و ساکت نماید.
اعتصاب کارگران شرکت لبنیاتی پاژن در تهران
روز سه شنبه ۲ مهرماه ۹۸ شماری از کارگران شرکت لبنیاتی«پاژن» واقع در تهران در اعتراض به عدم پرداخت ۷ ماه از دستمزدهای عقب‌ افتاده خود دست اعتصاب کردند. این کارگران شرکت لبنیاتی« باژن» در ادامه، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی مقابل دفتر شرکت کردند.
کارگران معترض شرکت لبنیاتی «باژن» ضمن تجمع مقابل دفتر این شرکت، با سردادن شعارهایی خواستار دریافت ماه دستمزد معوقه خود شدند.
کارگران می‌گویند که از ۷ ماه پیش تاکنون هیچ دستمزدی دریافت نکرده‌اند و با هر بار تجمع و اعتراض از سوی کارفرما تهدید به اخراج شده‌اند. کارگران معترض شرکت لبنیاتی «باژن» معتقدند که به دلیل عدم پرداخت دستمزدها، زندگی آنها و خانواده‌های‌شان در وضعیت ناگواری قرار گرفته است.

Share: