اخراج ۱۵ نفر از کارگران پژوهشکده سوانح طبیعی و تحصن کارگران شهرداری ۴ تبریز 

اخراج و عدم پرداخت حقوق کارگران امری است که روزانه در ایران جریان دارد؛ آن هم در شرایطی که بیکاری و گرانی بیداد می‌کند. این اخراج‌ها و پرداخت نشدن حقوق کارگران، سالیان است که بدون هیچگونه ضابطه و قانونی جریان دارد. در این میان، نان و معیشت کارگران محروم به‌ سادگی قطع می‌شود و هیچ ارگان و یا مرجع قضائی پاسخگوی اعتراضات و شکایت‌های این قشر محروم نیست.

پژوهشکده سوانح طبیعی، ۱۵ نفر از کارگران خود را اخراج کرد. یکی از کارگران اخراج شده اظهار داشت که در پژوهشکده سوانح طبیعی که سازمانی عمومی زیرمجموعه بنیاد مسکن است، شاغل بوده و اکنون چند ماهی می‌شود که درگیر رفت و برگشت به دادگاه‌های حل اختلاف و کمیسیون‌های روابط کار است.

وی در ادامه گفت: «ما ۱۵ نفر هستیم که سال جدید بیکار شدیم؛ تعدادی از ما «قراردادی» و تعدادی نیز «رسمی» هستند. من ۱۵ سال سابقه کار دارم و همکاران بیکار شده‌ من نیز هر کدام چند سال سابقه دارند؛ با این حال، ما را به بهانه عدم نیاز و کمبود بودجه، اخراج کردند.»

او ادامه می‌دهد: «ما از بنیاد مسکن درخواست داریم به وضعیت ما رسیدگی کند. چرا سازمانی که در قوانین بودجه سالانه، بودجه و اعتبار مشخص دارد، باید دست به تعدیل نیروهای باسابقه‌اش بزند؟»

تحصن کارگران منطقه چهار شهرداری تبریز در اعتراض به پرداخت نشدن بیش از یکسال حقوق

بنا به خبر دریافتی، کارگران منطقه ۴ شهرداری تبریز روز دوشنبه ۱۴ مردادماه ۹۸ در اعتراض به پرداخت نشدن بیش از یک‌سال حقوق و بی پاسخ ماندن مطالباتشان، در مقابل درب شهرداری منطقه ۴ تحصن کردند.

آنها می‌گویند: «ما پشت درهای بسته مانده‌ایم و کسی پاسخگو نیست. بیش از یکسال است شهرداری منطقه چهار حقوق کارگران را نداده است.»

Share: