اخراج ۲ کارگر گروه ملی فولاد اهواز به دنبال توطئه اخراج فعالین کارگری و کارگران مطالبه گر

بنا به گزارش منابع کارگری در فولاد اهواز، صبح روز سه‌شنبه ۱۰ فروردین ماه ۱۴۰۰، اخراج ۲ کارگر گروه ملی فولاد اهواز به دنبال توطئه هیات مدیره و مدیرعامل شرکت برای اخراج گسترده فعالین کارگری و کارگران مطالبه‌گر صورت گرفت.

فعالین کارگری در گروه ملی فولاد اهواز اطلاعیه مهم و فوری در همین رابطه صادر نمودند که متن آن به شرح زیر است:

«صبح امروز (سه‌شنبه) حراست شرکت از ورود ۲ نفر از همکاران‌مان بنام‌های آقایان حسین رضایی و قریب حویزاوی، به بهانه عدم نیاز و پایان قرارداد ممانعت کرده است.

طبق اخباری که از طریق همکاران شریف  ما در امور اداری کسب کردیم، هیات مدیره و مدیریت عامل شرکت که خود عامل اصلی ناامنی در گروه ملی هستند، قصد دارند با ترفند پایان قراردادها دست به اخراج‌های گسترده‌تری بزنند و لیست پرشماری از فعالان کارگری و کارگران حق‌طلب در شرکت تهیه شده که به مرور قرار است از کار بیکار شوند.

همین جا اعلام می‌داریم فرصت و اجازه هرگونه تعرض به معیشت احدی از همکاران خود را نه به مدیریت فاسد و نه به آمرین و صحنه‌گردانان این تصمیم نخواهیم داد و هر آن چه که در توان داریم برای دفاع و حمایت از همکاران‌مان را بکار خواهیم بست.

بارها و بارها در بزنگاه‌های حساس نتیجه اتحاد و همبستگی ما را دیده‌اید و نیک می‌دانید کارگران شریف و شجاع گروه ملی صنعتی فولاد، آن جا که پای منافع خود و طبقه کارگر و هم سرنوشتانشان در میان است چگونه معادلات‌تان را بهم خواهند ریخت.

مسئولیت هرگونه اتفاقی که روی دهد بر عهده گیرندگان و اجراکنندگان این تصمیم خواهد بود.»

لازم است به این نکته اشاره شود که اگر اخراج این دو کارگر فولاد اهواز با اعتراض دیگر همکاران‌شان روبرو نشود، بدون شک منجر به ادامه روند اخراج دیگر کارگران مبارز شرکت فولاد اهواز خواهد شد.

اخراج کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز تحت هر عنوان و بهانه‌ای بشدت محکوم است و همه کارگران بایستی با اتحاد و همدلی به چنین اعمال غیرقانونی و غیراخلاقی اعتراض کرده تا از ادامه چنین اقداماتی از سوی مدیران فاسد شرکت صنعتی فولاد اهواز جلوگیری بعمل آید.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *