ادامه اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه

pastedGraphic.png

کارگران نیشکر هفت تپه برای پیگیری خواسته‌هایشان، به اعتراضات خود ادامه می‌‌دهند.

کارگران بخش داخلی شرکت کشت و صنعت هفت‌تپه، در قسمت تجهیزات کارخانه، روز ۶ مهر ماه ۹۹ نیز دراعتصاب بودند؛ اما برای جلوگیری از تعطیلی شرکت و سوءاستفاده مدیران، کارگران کشت همچنان به کار ادامه می‌دهند.

یکی از سیاست‌های مدیریت شرکت نیشکر هفت‌تپه و دولت، کاهش کشت و کوچک کردن شرکت است که کارگران با آن مقابله می‌کنند.

بنا به گفته کارگران، آمیلی نماینده تام‌الاختیار اسدبیگی در شرکت، همراه با کاویانی نماینده مستقیم دولت که قبلا معاون وزیر کار بوده است، امور نیشکر هفت‌تپه را در دست دارند و بابت خوش‌خدمتی‌شان، علاوه بر حقوق نجومی خود، ماهیانه بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان پول به جیب می‌زنند.

براساس گزارش کارگران نیشکر هفت‌تپه ، به ازای هر قلمی که از حقوق کارگران زده می‌شود، پنج درصدش به جیب مدیرانی هم چون آمیلی و کاویانی می‌رود؛ دست‌کاری کردن تایم شیفت‌ها، سنگ‌اندازی در برابر افزایش پایه حقوق، از جمله اقدامات ضدکارگری آنان در کارخانه است؛ علاوه بر این فقط نیمی از مزد تیر ماه ۹۹ کارگران را پرداخت کرده‌اند.

به گفته منابع کارگری در نیشکر هفت‌تپه، این دو نفر ماهانه دویست میلیون نیز حقوق می‌گیرند و بدین ترتیب در ازای گرسنه نگه‌داشتن کارگران و عقب زدن اعتراضات‌شان، ماهانه ٥٠٠ میلیون تومان پول به جیب می‌زنند؛ تمام دم ودستگاه حکومت و قوه قضاییه هم در خدمت این چپاول و سرکوب است.

این گزارش ادامه می‌دهد:

«حساب‌های اسدبیگی و باند او را از مسدود بودن خارج کرده‌اند، اما هنوز حقوق‌ها با تاخیر پرداخت می‌شود و کارگران در حال حاضر دو ماه و نیم مزد طلب دارند، اضافه بر این، وعده تمدید دفترچه‌های بیمه نیز عملی نشده و کارگران را سر می‌دوانند؛ اما در مقابل این اجحافات، کارگران ایستاده‌اند و از زندگی و معیشت خود دفاع می‌کنند.»

به گفته کارگران، مسئولین در هم‌دستی با هم تلاش می‌کنند با مهلت دادن‌ها و با وعده و وعید، اعتراض کارگران را خاموش کنند؛ اما کارگران با اتکاء به تصمیم‌گیری متحدانه و شورایی خود، به اعتراضات‌شان ادامه داده و پیگیر خواسته‌هایشان هستند.

لازم به یادآوری است که کارگران نیشکر هفت‌تپه تا هم اکنون موفقیت‌های خوبی داشته‌اند؛ از جمله توانسته‌اند اسدبیگی و باند مافیایی او را به پای میز محاکمه بکشانند و بحث خلع ید از آنها را وارد فاز اجرایی کنند؛ تنها راه برای تثبیت این موفقیت‌ها و برای حفظ نیشکر هفت‌تپه ادامه اعتصاب و اعتراضات متحدانه کارگران است.

کارگران خواستار پرداخت فوری همه مطالبات و تمدید دفترچه‌هایشان و بازگشت به کار تمامی همکاران اخراجی خود هستند؛ مهمترین خواست آنها، خلع ید از اسدبیگی و باند مافیایی او و بخش چپاول‌گر خصوصی از این شرکت و گسیل یک نفر از دولت برای اداره کارخانه تحت مشورت و نظارت خود کارگران است.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *