ادامه اعتراض کارگران شهرداری سقز نسبت به تاخیر در پرداخت مطالبات شان

اعتراض کارگران شهرداری سقز نسبت به تاخیر در پرداخت مطالبات‌شان در حالی ادامه دارد که هر بار با وعده و وعیدهای توخالی شهردار مواجه می‌شوند.

هم اکنون، ۳ ماه از دستمزد کارگران شهرداری سقز پرداخت نشده است؛ علاوه بر این، چندین ماه اضافه‌کاری دریافت نکرده‌اند، اما در مقابل اعتراضات‌شان، وعده‌های شهردار نیز همچنان ادامه داشته که دردی از آنها دوا نکرده‌است.

به دنبال چندین بار تجمع اعتراضی، روز یکشنبه ۱۲ بهمن ماه، شهردار سقز مدعی شد که کارگران شهرداری سقز دستمزد آبان ماه را دریافت کرده‌اند و بقیه مطالبات آنها نیز به زودی پرداخت خواهد شد.

این در حالی است که در نیمه‌های بهمن ماه هستیم و باز هم کارگران با تاخیر ۳ ماهه در پرداخت مطالبات‌شان روبرو هستند.

کارگران شهرداری سقز درباره مطالبات‌شان می‌گویند: «کارگرانی هستیم که در بخش خدمات و فضای سبز شهرداری سقز مشغول به کار بوده و دست‌کم ۳ ماه حقوق عقب‌افتاده داریم.»

این کارگران ادامه می‌دهند: «علاوه بر ۳ ماه دستمزد عقب‌افتاده، اضافه‌کاری ما نیز چندین ماه پرداخت نشده و همچنین منتظر دریافت عیدی پایان سال خود هستیم.»

کارگران شهرداری سقز نگران هستند که قبل از پایان سال، مطالبات آنها پرداخت نشود، چرا که هر بار که اعتراض کرده و حقوق یک ماه را دریافت کرده‌اند، هم زمان ۳ ماه دستمزد عقب‌افتاده داشته و تاکنون یک بار برای همیشه مطالبات‌شان را کامل تسویه نکرده‌اند.

بنا به گفته این کارگران، مشکلات معیشتی و پرداخت نشدن به موقع مطالبات، مشکلات بسیاری را برای خود و خانواده‌هایشان بوجود آورده است.

رشید میرحسامی، شهردار سقز مدعی است که منابع مالی شهرداری برای پرداخت مطالبات کارگران و سایر هزینه‌های شهر کافی نیست.

البته این بهانه‌ای است که هم اکنون شهرداری‌های سراسر کشور آن را دستاویزی قرار داده تا عدم پرداخت دستمزد کارگران را توجیه نمایند؛ در حالی که تنها مالیات دریافتی از شهروندان چندین برابر حقوقی است که به کارگران بایستی پرداخت شود.

Share: