ادامه اعتراض کارگران پیمانی اخراجی اداره امور ورزش شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران

ادامه اعتراض کارگران پیمانی اخراجی اداره امور ورزش شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران برای بازگشت به کار ادامه دارد و بار دیگر روز جمعه ۲۹ شهریورماه، در مقابل فرمانداری گچساران دست به تجمع اعتراضی زدند.

به گزارش یک منبع خبری محلی، در این روزها هم، جمعی از مربیان امور ورزش نفت و گاز گچساران که تنها منبع درآمدشان همین راه مربیگری در ورزش شرکت نفت این شهرستان بود و تنها از مزایای ارکان ثالث بودن در نفت فقط نامش را یدک می‌کشیدند، تجمع اعتراضی برگزار نمودند.

این کارگران پیمانی اداره امور ورزش شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران، از اول شهریور ماه ۹۹، در یک اقدام عجیب و غریب از کار اخرج و تاکنون اجازه کار و فعالیت به آنها داده نشده و در وضعیت بلاتکلیفی قرار دارند.

مربیان امور نفت و گاز گچساران، روز جمعه ۲۹ شهریور ماه ۹۹، ضمن تجمع جلوی فرمانداری گچساران، متنی را تنظیم و در اختیار فرمانداری قرار داده‌اند.

در قسمتی از این نامه آمده است:

«با دیدن فیش حقوقی مربیان امور ورزش نفت و گاز گچساران، قلب هر انسان حنیفی به درد می‌آید؛ وقتی می‌بیند (با وجود ساختار، و ثبت در سامانه ساپنا به عنوان ارکان ثالث مستمر) دریافتی مربیانی که غالباً بالای ۱۰ سال سابقه کاری و بعضا تحصیلات آکادمیک هستند، به یک میلیون و چهارصد هزار تومان هم نمی‌رسد»

در قسمت دیگری از نامه، کارگران به مشکلات خود اشاره کرده و نوشته‌اند: «ما مربیان ورزشی، عمرمان را در صنعت نفت گذراندیم. البته هر چند صدها نفر در همین سال‌ها به طرق مختلف و از راه رابطه، سیاسی‌بازی، انتخابات، پارتی‌بازی و … وارد شرکت نفت شدند؛ اما مشکل مربیان همچنان به قوت خودش باقی است و کسی هم به داد [ما] نمی‌رسد.»

این مربیان در خاتمه نامه خود، خواستار احیاء حق‌شان و البته برخورد قانونی با مسببان این ظلم بزرگ شده‌اند و نوشته‌اند: «این کمترین خواسته قانونی ما است و مصرانه پیگیری خواهیم نمود که چرا نظارتی بر پیمان و اجرای صحیح آن نشده است؟ چرا نیروی ارکان ثالث دارای ساختار را به راحتی و به صورت شفاهی اخراج و معیشت ایشان را مورد تجاوز قرار می‌دهند؟»

پیش از این، روز سه‌شنبه ۱۱ شهریور ماه ۹۹، این کارگران در اعتراض به اخراج از کار، دست به تجمع مقابل فرمانداری شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد زده بودند؛ اما تاکنون پاسخی به آنها داده نشده است.

Share: