ادامه اعتصاب رانندگان اتوبوسهای شهری ارومیه در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات

اعتصاب رانندگان اتوبوسهای شهری ارومیه در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات و وعده‌های توخالی مسئولان، پس از یک هفته همچنان ادامه دارد

دور جدید اعتصاب رانندگان اتوبوسهای شهری ارومیه از روز یکشنبه ۱۰ مردادماه ۱۴۰۰ شروع شد. این اعتصاب در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات رانندگان و وعده‌های توخالی مسئولان دور جدید خود را شروع کرد.

بنابه گزارشاتی که در رسانه‌ها منتشر شده است، با عبور از سطح شهر، شاهد تجمع افراد در ایستگاه‌های اتوبوس خواهید بود. بنابه گزارشات شهروندان، با توجه به وضعیت وخیم اقتصادی حاکم بر جامعه، رفت و آمد با تاکسی‌های آنلاین و غیره امکان‌پذیر نیست. چرا که هزینه‌های هنگفتی دریافت می‌کنند و این برای مردمی که در این شرایط چندان درآمدی ندارند، غیرقابل تحمل است.

در برابر نارضایتی شهروندان از عملکرد ناوگان حمل و نقل عمومی، فرسودگی این ناوگان وجود دارد. عاملی که چندین سال است زیر بار بی‌توجهی نهادها و مسئولین مربوطه قرار گرفته است. به گفته شهروندان، فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی در شأن یک کلانشهر نمی‌باشد.

با وجود همه این مشکلات، متاسفانه تاکنون هیچ اقدامی برای جلوگیری از تعطیلی مستمر خدمات اتوبوسرانی و اعتصاب رانندگان اتوبوسهای شهری ارومیه انجام نگرفته است. از طرف دیگر خسارت‌هایی که به رانندگان و همچنین مردم وارد می‌شود، از سوی مسئولان شهری نادیده گرفته شده است.

گفتنی است که از اعتصاب رانندگان اتوبوسهای شهری ارومیه بیش از یک هفته می‌گذرد. رانندگان از روز یکشنبه ۱۰ مردادماه برای چندمین بار اعتصاب خود را شروع کردند و هم اکنون نیز ادامه دارد.

بنابه گفته رانندگان ناوگان اتوبوسرانی ارومیه، بارها در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات‌شان برای چند روز اعتصاب کردند. هر بار با وعده‌های مسئولین مربوطه مجددا کار خود را آغاز نموده، اما هیچ‌گاه این وعده‌ها به سرانجام نرسید.

اکنون رانندگان بر این نکته تاکید می‌کنند که راهی جز استمرار اعتصاب برایشان باقی نمانده‌ است. آنان نمی‌خواهند بار دیگر با وعده‌های توخالی به سر کار بازگردند، بدون اینکه چندین روز اعتصاب برایشان نتیجه‌ای نداشته باشد.

Share: