ادامه اعتصاب رانندگان ناوگان دیزلی مشهد در اعتراض به سیاستهای شهرداری

روز دوشنبه ۳ خرداد ماه ۱۴۰۰، رانندگان ناوگان دیزلی مشهد چهارمین روز اعتصاب خود را پشت سر گذاشتند.

رانندگان در اعتراض به محدودیت ساعت تردد کامیون‌ها و جریمه شدن، در چهارمین روز متوالی به اعتصاب خود ادامه دادند. آنها با پارک کردن کامیون‌های خود در بلوار نخریسی، در برابر شهرداری مشهد تجمع کردند.

بنابه گزارشات رسانه‌ای شده، در رابطه با تردد خودروهای سنگین و نیمه‌سنگین، مناطق مشهد به ۳ محدوده قرمز، زرد و سبز تقسیم می‌شود. محدوده قرمز که مرکز شهر را در برمی‌گیرد، مناطق طرح ترافیک، احمدآباد و برخی از مناطق وکیل‌آباد را شامل می‌شود. در این محدوده خودروهای سنگین و نیمه‌سنگین از ساعت ۲۳ تا ۹ صبح می‌توانند تردد کنند.

در محدود سبز تردد خودروها از ساعت ۱۷ تا ۲۱ ممنوع است. در محدوده زرد از ساعت ۲۲ تا ۱۱ صبح و ساعت ۱۵ تا ۱۷ امکان تردد وجود داشته که از روز یکشنبه در جلسه شورای ترافیک استان حذف شده است. این محدوده به منطقه سبز اضافه شده است. جریمه ورود رانندگان در ساعت‌های منع تردد ۵۰ هزار تومان است.

مشکلات رانندگان ناوگان دیزلی مشهد از زبان خودشان

یکی از رانندگان معترض می‌گوید: «صدمتری جریان اصلی راننده‌ها است که مرکز شهر را به هم وصل می‌کند. منطقه قاسم‌آباد را سبز گذاشته‌اند و صدمتری را زرد و بعد هم ساعت برای ما تعیین کرده‌اند.»

وی ادامه می‌دهد: «مشکل ما این است که تا ساعت ۱۱ باید از این دوربین رد شویم که جریمه نشویم. به همین دلیل مجبور هستیم گاز بدهیم. همه ماشین‌ها بالای ۱۹ تن هستند و با این وزن حرکت می‌کند که اگر راننده اولین ترمز را نگیرد، ۱۰ کشته می‌دهد.»

این راننده افزود: «کار ما به اندازه کافی استرس‌زا است و وقتی که ساعت تردد برای ما تعیین کردند، استرس بیشتری می‌گیریم. چرا که مجبور هستیم گاز بدهیم و این گازدادن‌ها باعث تصادف می‌شود. هرکدام از ما، خودمان یک بنگاه اقتصادی هستیم و هر ماشینی بالای یک میلیارد تومان قیمت دارد. ما خودمان پول و سرمایه گذاشتیم، رانندگی می‌کنیم و خدمات به این شهر می‌دهیم. ولی الان شهرداری با قوانین و مصوبات جدیدش چوب لای چرخ ما می‌گذارد.»

راننده کامیون دیگری می‌گوید: «کسی که در خیابان‌های شهر دوردور و مزاحمت ایجاد می‌کند را جمع نمی‌کنند. اما ما که به این شهر خدمات می‌دهیم، ماشین‌های ما را در سطح شهر جمع می‌کنند. مگر ما آدم نیستیم و زندگی نداریم. ما ساعت ۹ شب باید بنشینیم پشت فرمان و در جاده خراب با این ماشین‌های مستهلک رانندگی کنیم. مگر ما نباید استراحت داشته باشیم.»

راننده معترض دیگری می‌گوید: «سن اغلب راننده‌ها بیشتر از۴۰ سال است. جمعیت راننده رو به پیری است. به اندازه کافی توان خودمان کم شده است و نمی‌توانیم خدمات بدهیم. من راننده  خودم اطلاع دارم که به دلیل ترافیک اطراف حرم، فقط شب می‌توانم آنجا بار ببرم. در نتیجه برای خودم ساعت‌بندی دارم و سعی‌ می‌کنم هنگام ترافیک به مرکز شهر نروم.»

وی ادامه می‌دهد: «خودمان ساعت‌بندی را خیلی بهتر می‌توانیم انجام دهیم تا شهرداری. مگر ما با این ساعت‌بندی می‌توانیم خدمات بدهیم؟ همچنین کرایه سرویس‌ها پایین است. من یک میلیارد سرمایه‌ام را بند کردم، باید کرایه معقولانه‌ای باشد که دستم را بگیرد. مجبور هستم بالای کرایه‌ام بکشم و هزینه کرایه‌ام را زیاد کنم و این اجحاف در حق مصرف کننده می‌شود.»

این راننده افزود: «این منطقه‌بندی سبز و زرد و قرمز و ساعت‌بندی باید برداشته شود. شهرداری به جمعیت کامیون‌داران اهمیت نمی‌دهد.»

راننده کامیون دیگری گفت: اگر شهرداری می‌خواهد معضل ترافیک را حل کند، باید برود جلوی تک‌سرنشینان را بگیرد. ما که در آفتاب، گرما، سرما و خاک زحمت می‌کشیم، آیا واقعا این مزد ما است؟ هیچ کدام ما از بیکاری و دل خوش اینجا نیامده‌ایم، همه ما گرفتار هستیم، ولی بخاطر این مساله کوتاه نیامدیم.»

Share: