کارگران کاغذ پارس هفت‌تپه در شهر شوش در هفتمین روز اعتصاب خود در محوطه کارخانه تجمع کردند. کارگران معترض با شعار «نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم»، بر همبستگی و ادامه اعتراض و اعتصاب تا رسیدن به خواسته‌هایشان تاکید کردند. خواسته اصلی این کارگران، حذف شرکت‌های واسطه پیمانکاری و بستن قرارداد مستقیم با شرکت کاغذ پارس است. خواسته‌ای که به‌رغم اعتراضات پی‌درپی، تاکنون از سوی مدیران شرکت بی‌پاسخ مانده است.

روز چهارشنبه ۱۱ اسفندماه ۱۴۰۰، کارگران کاغذ پارس هفت‌تپه، هفتمین روز اعتصاب خود را برگزار کردند. کارگران معترض با شعار «نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم»، اتحاد و همبستگی کارگران تا رسیدن به خواسته‌هایشان را فریاد زدند.

پس از هفت روز اعتصاب مدیران و کارفرمایان کارخانه همچنان بی‌اعتنا به خواسته آنان حاضر به پاسخگویی نشده‌‌اند.

صاحبان کارخانه خود را پاسخگو نمی‌دانند.

صاحبان کارخانه با حمایت دولت خود را ملزم به پاسخگویی نمی‌دانند. آنها با سکوت و بی‌محلی به کارگران تلاش می‌کنند، آنها را از پیگیری خواسته‌هایشان باز داشته و خسته کنند. اما کارگران که چیزی برای از دست دادن ندارند، حاضر به عقب نشستن از انجام خواسته‌هایشان نیستند.

کارگران می‌گویند، کمتر از ۱۹ روز مانده به سال جدید، از پرداخت حقوق‌ و عیدی خبری نیست. آنها در بدترین شرایط معیشتی و مالی به‌سر می‌برند.

کارگران معترض، خواهان حذف واسطه‌ی پیمانکاری با نام‌های مختلف و بستن قرارداد مستقیم با شرکت هستند.

خواسته اصلی کارگران کاغذ پارس ؛ حذف شرکت‌های پیمانکاری

خواسته اصلی کارگران، حذف شرکت‌های واسط و پیمانکاری و بستن قرارداد مستقیم و استخدام رسمی از سوی کاغذ پارس عنوان شده است.

در کارخانه کاغذ پارس نزدیک به ۸۰۰ نفر کارگر، با سابقه‌های شغلی بین ۱۰ تا ۲۵ سال مشغول به کار هستند. این کارگران، همگی حداقل‌بگیر و به صورت پیمانکاری در این شرکت کار می‌کنند.

اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و افزایش حقوق، از دیگر خواسته‌های کارگران کاغذ پارس هفت‌تپه است.

آنها همچنین به اخراج‌های غیرقانونی و خودسرانه کارگران از سوی مدیران کاغذپارس اعتراض دارند.