ادامه اعتصاب و تجمع اعتراضی کارگران هفت تپه

صبح روز سه‌شنبه ۲۷ خرداد ماه، حدود۸۰۰ کارگر از بخش‌های مختلف شرکت نیشکر هفت تپه ، به دلیل پرداخت نشدن حقوق و مطالبات خود و بلاتکلیفی وضعیت شغلی، مجددا در محوطه صنعتی شرکت، دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارگران نسبت به آزادی مشروط امید اسدبیگی توسط قاضی پرونده، جهت پرداخت کردن حقوق پرسنل و پرداخت نشدن حقوق توسط او شاکی هستند و می‌گویند: «کسی که متخلف است، می‌بایست توسط دستگاه قضا به شدت جرم انجام شده، با ایشان برخورد شود؛ چه دلیلی دارد متهم ردیف اول آزاد باشد و مابقی مجرمین پرونده در زندان؟»

در یک پیام ارسالی از سوی شماری از کارگران نیشکر هفت تپه ، آنها می‌گویند که «برای ما کارگران این ذهنیت بوجود آمده است که ایشان دارند با قضیه حقوق پرسنل شرکت نیشکر به عنوان مصونیت قضایی و سپر انسانی برای بازداشت نشدن و در نهایت حکم نگرفتن و زندان نرفتن استفاده می‌کند.

آیا دولت و حاکمیت که ادعای داشتن قدرت بین‌المللی و مقاومت در برابر قدرت‌های جهانی را دارند، نمی‌توانند این شرکت را اداره کنند که یک جوان فاسد سی ساله کل دستگاه قضا و حاکمیت را به چالش کشیده است ودر جلسه دادگاه قلدرمابانه با کت و شلوار درمقابل قاضی زبان درازی میکند؟

آیا دستگاه قضا نمی‌تواند طلب کارگر را از حساب‌های مسدود شده چند میلیون دلاری ایشان برداشت و به حساب کارگران واریز کنند؟ البته شاید به مانند اعضای شورای تامین استان خوزستان و شهرستان شوش، شرایط کنونی مالی و اقتصادی خانواده‌های کارگران نیشکر، برای مسئولین قضایی مهم نباشد!

چرا نماینده تام‌الاختیار اسدبیگی، حسین امیلی، با گستاخی تمام اعلام می‌کند که در شورای تامین توافق شده که حقوق کارگران با یک ماه تاخیر پرداخت شود؟

آیا شورای تامین بالاتر از قانون کار است که توسط مجلس تصویب شده و ماده ۳۷ آن به صراحت در خصوص پرداخت به موقع حقوق کارگر تاکید دارد؟ اعضای شورای تامین چکاره هستند که خود به دشمنان درجه یک کارگر و قانون‌شکن تبدیل شده‌اند؟ همین افراد به سرکردگی استاندار باعث شدند که شاهد این همه قانون‌گریزی و لگدمال کردن حقوق کارگر، توسط اسدبیگی‌ها باشیم و ایشان به داعش اقتصادی تبدیل شود و این همه ناامنی در منطقه ایجاد کند.

متاسفانه مجوز تخلف دادن به اسدبیگی جهت پرداخت با تاخیر حقوق، توسط شورای تامین که سه نفر از اعضای آن (ریاست دادگستری؛ دادستان و فرماندار) حقوق‌دان هستند، به همراه رئیس اداره کار شوش که متولی اجرای قانون کار دربنگاه‌های اقتصادی شهرستان است، جای تامل و شگفتی داشته و احتمال زدوبند با آن‌ها هم وجود دارد، این نوع برخورد مسئولین مذکور ما را به یاد گندیده شدن نمک می‌اندازد.

اگر دراین مملکت امثال اسدبیگی رشد می‌کنند، نتیجه زدوبند دستگاه‌های اجرایی، امنیتی، قضایی و نظارتی، مانند مجلس و بازرسی کشور با این گونه افراد است؛ دلیل آن هم فریاد در زیر آب کارگران نیشکر هفت تپه است که نه [تنها] صدای‌شان به جایی نمی‌رسد، بلکه زندانی و اخراج هم می‌شوند.

لازم به یادآوری است که سه‌شنبه ۲۷ خرداد ماه، دومین روز اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه شروع شد که در این اعتصاب تمامی کارگران بخش‌های شرکت از جمله، کشاورزی، کارخانه، خوراک دام، تجهیزات مکانیکی، امور اداری و زیربنایی شرکت داشته‌اند.

شعار امروز کارگران هفت تپه: «کارگر هفت تپه‌ایم، گرسنه ایم گرسنه،

Share: