ادامه اعتصاب و تجمع کارگران تاسیسات ذخیره سازی شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس

کارگران مجتمع تاسیسات ذخیره‌سازی شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس، چهارمین روز اعتصاب و تجمع اعتراضی خود را در اعتراض به پرداخت نشدن ۶ ماه حقوق و شرایط بد محیط کار و استراحت، پشت سر گذاشتند

روز شنبه ۸ شهریور ماه ۹۹، برای چهارمین روز متوالی، حدود ۲۰۰ کارگر شرکت فنی و ساختمانی تهران جنوب در مجتمع تاسیسات ذخیره‌سازی شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس (زیرمجموعه هلدینگ یا شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس) واقع در منطقه اسکله صادراتی مجیدیه بندر ماهشهر، در اعتراض به پرداخت نشدن ۶ ماه حقوق و شرایط بد محیط کار و استراحت، ضمن حضور در مجتمع، از رفتن بر سر کارشان اجتناب کرده و به اعتصاب خود ادامه دادند.

مجتمع تاسیسات ذخیره‌سازی شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس، در منطقه اسکله صادراتی مجیدیه بندر ماهشهر، در محوطه‌ای به مساحت ۶۳ هکتار با هدف ذخیره‌سازی و صادرات محصولات تولیدی پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس، واقع در ۱۷ کیلومتری جاده بهبهان ـ رامهرمز قرار دارد.

سند + اطلاعیه

  • pastedGraphic.png
  • یک سند نمونه استخدام کارگران
    pastedGraphic_1.png
  • اطلاعیه و لیست کمپین پنجم

شرکت فنی و ساختمانی تهران جنوب، از سال ۱۳۳۹ به عنوان پیمانکار بخش خصوصی در  محدوده طراحی و مهندسی، تامین کالا، ساخت و نصب راهبری و تعمیرات در پروژه‌های خطوط لوله نفت، گاز و آب در واحدهای پتروشیمی، پالایشگاه‌های نفت و گاز، کارخانجات صنعتی، میادین نفتی، نیروگاه‌ها، تاسیسات تصفیه آب و فاضلاب و مخازن ذخیره فوق سرد، فعال است.

کارگران نفت، پتروشیمی و نیروگاه‌های برق به کارگران اعتصابی یادآور شده‌اند که برای رسیدن به خواسته‌های خود لازم است که به جمع کمپین اعتراض سراسری آنها بپیوندند تا بتوانند طبق لیست مشخص شده در کمپین پنجم، در صورت پذیرفتن پیمانکاران وارد کار شوند.

بر همین اساس، با توجه به اعلام دستمزدها و شرایط کار توسط کمپین پنجم از طرف نمایندگان کارگران پروژه‌ای در اعتراض سراسری، بخشی از شرکت‌ها و پیمانکاری‌ها با کارگران، طبق شرایط کمپین قرارداد بسته و کارگران روزانه وارد کار خواهند شد.

از جمله شرکت پاسیان ایده‌نما، شرکت مهندسی و ساخت آرسن توسعه، شرکت فنی مهندسی ساتراپ صنعت راندمان در پتروشیمی سبلان و چند پیمانکار دیگر که با لیست کمپین موافقت و کارگران را استخدام می‌کنند.

Share: