ادامه اعتصاب کارگران نیروهای پروژه‌ای کمپین اعتراض سراسری و روز هجدهم اعتراض کارگران هپکو

بنا به گزارش نمایندگان کارگران پروژه‌ای کمپین اعتراض سراسری کارگران پتروشیمی، پالایشگاه‌ها و نیروگاه‌ها، سه‌شنبه ۲۸ مرداد ماه ۹۹، هجدهمین روز اعتراض سراسری به دستمزدهای حقیرانه و عقب افتاده همچنان با قدرت ادامه داشته و موجب شکسته شدن کمر پیمانکاران گردیده است.

بر اساس این گزارش، طبق خبرهای رسیده، تعداد کمی از کارگران باقیمانده در پروژه‌ها با این که به کمپین اعتراض سراسری نپیوسته‌اند، حاکی از ناتوان بودن آنان در پیشبرد کار در پروژه‌ است؛ به گونه‌ای که خشم پیمانکاران را موجب گردیده است.

گزارش ادامه می‌دهد: «جوشکاران و فیترهای پشت کرده به کمپین سراسری، توان کار مانند جوشکاران حرفه‌ای معترض را ندارند و بیشتر باعث افزایش هزینه‌های پیمانکاران شده‌اند.»

بنا به گفته نمایندگان کارگران پروژه‌ای اعتراض سراسری، از طرفی پرداخت حقوق پرسنل دفتر فنی و کیوسی و اداری که اعتصاب نکردند نیز، هزینه‌هایشان به گردن پیمانکار سنگینی بیشتری می‌کند و به احتمال زیاد، پرسنل دفتر تا آخر ماه بیشتر کار نکرده و پیمانکار جوابشان خواهد کرد.

در این گزارش آمده است که از جمله این شرکت‌ها شرکت پایندان است؛ در کارگاه جفیر نیز وضع از این هم بدتر است؛ چرا که از ۲۰۰ داربست‌بند در جفیر، فقط ۸ نفر باقی مانده‌اند که پیرمرد بوده و نمی‌توانند در ارتفاع کار کنند.

نمایندگان کارگران پروژه‌ای کمپین خطاب به کارگران می‌گویند: «دوستان کارگر، تنها راه پیروزی و افزایش دستمزد مجاب کردن کارگران گول خورده و مانده در پروژه‌ها برای پیوستن به کمپین اعتراضی است.»

آنها افزودند: «هوشیار باشیم و گول شایعات را نخوریم؛ کارفرماها با تمام قدرت تلاش دارند بین کارگران تفرقه ایجاد کنند؛ از توهین به کارگران مانده در پروژه ها خوداری کرده، برادرانه از آنها بخواهیم به ما بپیوندند.»

نمایندگان در پایان مجددا تاکید کردند که روزگار بردگی تمام شد؛ حق‌خوری پیمانکاران دیگر به سر آمده، به کمتر از حقوق‌های اعلامی کمپین کار نمی‌کنیم و نزد خانواده‌هایمان می‌مانیم تا خواسته‌هایمان برآورده شود.

pastedGraphic.png

شرکت پایندان

هجدهمین روز اعتراض کارگران شرکت هپکو اراک

روز سه‌شنبه ۲۸ مرداد ماه ۹۹‌، کارگران شرکت هپکو در اراک، هجدهمین روز تجمع اعتراضی خود را در محوطه شرکت پشت سر گذاشتند.

کارگران هپکو نسبت به بلاتکلیفی سهامدار این شرکت و عدم پاسخگویی مدیرعامل به مطالبات کارگران، به اعتراض خود ادامه دادند.

از جمله خواسته‌های کارگران هپکو، پاسخگویی مدیران این شرکت نسبت به عملکرد یک ساله خود است که از ۵۳ روز گذشته، مدیرعامل شرکت در محل کار خود حضور نیافته است.

لازم است یادآوری کنیم که با وجود وعده‌های فریبکارانه برای پرداخت حقوق عقب‌افتاده کارکنان هپکو از سوی سازمان تأمین اجتماعی که از ابتدای این هفته باید صورت می‌گرفت، هنوز اقدامی صورت نگرفته و حقوق کارکنان پرداخت نشده است.

Share: