ادامه اعتصاب کارگران هفت تپه

هفتاد و سومین روز اعتصاب کارگران هفت تپه صبح امروز چهارشنبه ۵ شهریورماه ۹۹،‌ با حضور شماری از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در مقابل ساختمان فرمانداری شوش برگزار شد. تجمع امروز کارگران اعتصابی در مقابل فرمانداری شوش، به رغم حضور روز قبل نیروهای انتظامی جهت سرکوب کارگران دارای اهمیت بالایی است.

تجمع امروز نشان داد که همه کارشکنی‌ها از جانب اعتصاب شکنان و نیز تبلیغات عوامل کارفرما در فضای مجازی و به خدمت گرفتن نیروی انتظامی برای سرکوب کارگران، نتیجه‌ای در بر نداشته است.

مهم‌ترین مطالبات کارگران هفت تپه همچنان عبارت است از:

۱-خلع ید فوری کارفرمای اختلاس‌گر و بخش خصوصی از هفت تپه

۲-پرداخت فوری تمام حقوق‌های پرداخت نشده و تمدید دفترچه بیمه

۳-بازگشت به کار فوریبرای همکاران اخراج شده در تمام بخش‌ها

۴-بازداشت فوری اسد بیگی و مجازات حبس ابد برای اسدبیگی ـ رستمی

۵-بازگرداندن فوری ثروت‌های اختلاس شده به کارگران

۶-پایان کار مدیران بازنشسته

۷-تشکیل مجمع نمایندگان مستقل کارگران

کـارگران هفت تپه اعلام کرده‌اند که هر تصمیمی که بخواهند در باره نحوه ادامه اعتصاب اتخاذ کنند، باید به صورت جمعی باشد.

کارگران نشان داده‌اند که به هیچ وجه فریب وعده و وعید نمایندگان دولت و مجلس نمی‌خورند. آنها تصمیم گرفته‌اند که فردا و فرداهای دگر نیز با همین قدرت به اعتراض خود ادامه دهند.

تجمع کنندگان در مقابل فرمانداری به نمایندگان مجلس گفته‌اند که ما کارگران هفت تپه به تجمع خود در مقابل فرمانداری ادامه خواهیم داد و بر مطالبات‌ به حق‌مان مصر هستیم.

کارگران گفته‌اند که ما دنبال این هستیم که نه تنها برای کارگران رسمی وضعیت بازنشستگی خوبی وجود داشته باشد، بلکه همه کارگران غیرنیشکری ـ فصلی و نی‌بر و … هم استخدام شوند؛ چراکه هفت تپه ظرفیت استخدام حداقل ۷ هزار نیرو را دارد.

پیشروان این اعتراض و اعتصاب، کارگران آبیار، غیرنیشکری و دیگران هستند که بدون حقوق، در گرما، با خطرات و با شکم گرسنه در زیر بمباران وعده‌ها و مهلت‌های پوج و تکراری مسئولان و سرکوب پلیس، در مقابل فرمانداری شوش تجمع کردند.

Share: