علیرضا زاکانی از برخورد با رانندگان اعتصابی شرکت واحد خبر داد. وی گفت با افرادی که اعتراض رانندگان اتوبوس را سازماندهی کردند، برخورد شد. زاکانی روز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه با تهدید از اعتصابیون خواست که اعتصاب خود را بشکنند. اما معترضان با شعار «شهردار بی‌لیاقت استعفا» بر برآورده شدن خواسته‌هایشان تاکید کردند.

خواسته اصلی رانندگان معترض اجرای مصوبه دستمزد سال ۱۴۰۱

به گزارش سندیکای رانندگان شرکت واحد، در پی این تهدید، پلیس امنیت با حمله به تجمع معترضان، شماری از رانندگان از جمله علیرضا زارعی، محمدعباس دایی، وحید فریدونی، جواد صادقی‌پور و احمد صاحی‌پور را دستگیر کرد و با خود برد.

بنا به این گزارش، تعداد ۱۱ تن از رانندگان اعتصابی شرکت واحد که در دو روز اخیر توسط پلیس امنیت بازداشت شده بودند، به بند ۶ (طبقه اول) زندان اوین منتقل شدند.

در ادامه گزارش آمده است: «براساس پیگیری‌های انجام شده، ۱۱ تن از همکاران معترض به عدم مصوبه دستمزد سال ۱۴۰۱ همچنان در زندان اوین می‌باشند. وحید فریدونی یکی از چهره‌های شناخته شده این بازداشت‌ها می‌باشد. وی در محل تجمع مقابل اداره مرکزی شرکت واحد در بین تجمع‌کنندگان سخنرانی کرد. اما ساعاتی بعد توسط عوامل لباس شخصی بازداشت شد و به همراه دیگر بازداشتی‌ها به زندان اوین منتقل شدند.

درخواست آزادی رانندگان اعتصابی شرکت واحد از سوی سندیکا و پرسنل شرکت بهره‌برداری مترو

سندیکای کارگران شرکت واحد خواستار آزادی بی قید و شرط  تمامی بازداشت شدگان دو روز اخیر و همچنین آزادی رضا شهابی عضو هیات مدیره این سندیکا می‌باشد.

اتحادیه راهبران مترو تهران و حومه  نیز خواستار آزادی بی قید و شرط رانندگان اعتصابی شرکت واحد و ابلاغ دستمزدها بر اساس مصوبه شورای عالی کار شد.

در قسمتی از نامه آنها به زاکانی آمده است: «پرسنل شرکت بهره‌برداری مترو نیز احتمالا بزودی به این اعتراضات به روش خودشان خواهند پیوست. چون واریز حقوق بدون معوقه فروردین‌ماه 1401 و همراه با عدم قطعیت اعمال مصوبه شورای عالی کار برای سایر سطوح مزدی بود.»