ادامه تجمع و اعتصاب کارگران در صنایع نفت و پتروشیمی، هپکو و کارگران خط و ابنیه تهران

به گزارش منابع کارگری، کارگران هپکو اراک،امروز پنجشنبه ۲۳ مرداد ماه ۹۹، برای دوازدهمین روز متوالی نسبت به بلاتکلیفی شغلی و معیشتی و وعده‌های دروغین مسئولان در محوطه شرکت تجمع اعتراضی برگزار کردند.

دور جدید تجمع اعتراضی کارگران هپکو نسبت به بلاتکلیفی مالکیتی و مدیریتی این شرکت، توقف چرخ تولید، پرداخت نشدن ۲ ماه حقوق و وعده‌های دروغین مسئولان از روز شنبه ۱۱ مرداد ماه آغازشده است.

به دنبال آغاز دور جدید اعتراضات کارگران هپکو، استاندار استان مرکزی در اولین واکنش خود  طی پیامی توئیتری نوشت: «پرداخت مبلغ بیست میلیارد تومان به هپکو تصویب و نهایی شد.»

اکنون بیش از یک هفته از توئیت و وعده استاندار مرکزی می‌گذرد و حقوق عقب‌افتاده کارگران هپکو هم‌چنان پرداخت نشده است.

سیزدهمین روز از اعتصاب کارگران صنایع نفت و پتروشیمی

pastedGraphic.png

عکس از آرشیو

بر اساس گزارش‌هایی که از منابع کارگری به دست‌مان رسیده است، امروز پنجشنبه ۲۳ مرداد ماه ۹۹، اعتصاب کارگران صنایع نفت و پتروشیمی و نیروگاه‌های برق کشور، برای سیزدهمین روز متوالی همچنان ادامه دارد و کارگران اعلام کرده‌اند که تا رسیدن به کلیه خواسته‌هایشان بر ادامه اعتصاب مصمم هستند.

از چند روز گذشته تاکنون، تماس‌ها با هدف مجبور کردن کارگران برای بازگشت به کار از سوی کارفرمایان با افزایش اندک دستمزدها شروع شده است؛ به برخی از کارگران ۹ تا ۱۰ میلیون تومان حقوق نیز پیشنهاد داده‌اند؛ اما کارگران نپذیرفته و به اعتصاب خود ادامه می‌دهند.

کارگران معترض در پالایشگاه گاز بیدبلند همچنان به اعتراض خود ادامه داده و با تمام مشورت‌های صورت گرفته به سرکار برنگشته‌اند؛ در نیروگاه بیدخون هم با تمام فشارها، کارگران همچنان به اعتصاب خود ادامه می‌دهند.

تجمع اعتراضی کارگران و کارمندان واحد نگهداری خط و ابنیه راه‌آهن تهران نسبت به عدم پرداخت مطالبات مزدی

pastedGraphic_1.png

کارگران-و-کارمندان-واحد-نگهداری-خط-و-ابنیه-فنی-راه-آهن-در-ایستگاه-تهران

بنا به گزارش دیگری، جمعی از کارگران و کارمندان واحد نگهداری خط و ابنیه فنی راه‌آهن در ایستگاه تهران که تعمیر و نگهداری خطوط ریلی را برعهده دارند، در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود، در مقابل یکی از ساختمان‌های اداری راه‌آهن تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کارگران بر روی دست‌نوشته‌هایی که در دست داشتند این عبارت نوشته بودند: «بخدا بخدا بخدا این خصوصی‌‌سازی نیست، این برده‌داری نوین است»

از جمله مطالبات این معترضین «پرداخت نشدن پاداش بازنشستگی کارکنان بازنشسته, پرداخت نشدن مطالبات صندوق پس‌انداز کارکنان راه‌آهن و پرداخت نشدن حقوق و مزایای کارکنان راه‌آهن» عنوان شده است.

Share: