ادامه حملات توپخانه‌ای سپاه پاسداران به ارتفاعات مرزی اقلیم کُردستان

برپایه گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، توپخانه‌های سپاه پاسداران که در شهرهای پیرانشهر و اشنویه مستقر هستند، ساعت ۷:۵۰ دقیقه صبح روز دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ (۱۳ سپتامبر ۲۰۲۱)، اقدام به توپباران ارتفاعات بربزین و سیدکان از توابع شهرستان سوران در استان اربیل (هولیر) کرده‌اند و به مدت یک ساعت به طول انجامیده است.

نیروهای سپاه پاسداران از ساعت ۱۰:۴۰ دقیقه به وقت محلی برای دومین بار اقدام به توپباران مواضع احزاب کُردستانی در ارتفاعات مرزی اقلیم کُردستان کرده‌اند.

حملات سپاه پاسداران به مواضع احزاب کُردستانی که در مرزهای اقلیم کُردستان مستقر هستند از روز پنج‌شنبه هفته گذشته شروع شده و در پنج روز گذشته ۴ روز از طریق پهپاد، توپخانه و کاتیوشا به مواضع این احزاب حمله کرده است.

درباره حملات روز دوشنبه، خالد عزیزی، دبیرکل «حزب دموکرات کردستان» به «العربیه» گفت: «این اولین حمله نیروهای جمهوری اسلامی ایران به این مناطق نیست در سال‌های گذشته هم به مناسبت‌های مختلف به این مناطق حمله کرده‌اند، موقعیت استراتیژیک و کوهستانی این مناطق سبب شده که مقرهای پیشمرگ‌ها در موقعیت خوبی قرار بگیرند و در این حملات تلفات جانی نداشته باشیم ولی خسارت‌هایی به طبیعت و مناطق مسکونی وارد شده است.»

او دلیل این حملات را تلاش برای به خشونت کشاندن مبارزات مدنی در کردستان ایران و همچنین منحرف‌کردن افکار عمومی از بحران‌های داخلی نظام عنوان کرد.

این حملات در حالی وارد پنجمین روز خود شد که «حزب دموکرات کردستان ایران» از سرنگونی چهار پهپاد سپاه پاسداران توسط پیشمرگ‌های این حزب، طی حملات امروز به مواضع آنها در اقلیم کردستان عراق خبر داد.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *