همزمان با ادامه درگیری‌ها در نوار غزه و افزایش شمار قربانیان، سازمان ملل متحد روز شنبه‌ ششم اوت/۱۵ مرداد ماه، در بیاینه‌ای اعلام کرد قرار است روز دوشنبه هشتم اوت، در نشستی غیرعلنی در نیویورک در مورد حملات هوایی اخیر اسرائیل به این منطقه جلسه تشکیل می‌دهد. این نهاد همچنین در بیانیه‌ اخیر خود خواستار توقف سریع درگیری‌ها در این منطقه شد. 

در حالی که آمار قربانیان درگیری‌های روزهای اخیر در نوار غزه همچنان در حال افرایش است، سازمان ملل متحد روز شنبه‌ ششم اوت/۱۵ مرداد ماه، در بیانیه‌ای اعلام کرد که حملات هوایی اخیر اسرائیل به این منطقه را روز دوشنبه هشتم اوت، در نشستی غیرعلنی در نیویورک مورد بررسی قرار می‌دهد.   

این در حالیست که طبق آخرین گزارش‌های  منتشر شده، آمار تلفات حملات سه روز اخیر اسرائیل به غزه تا روز یک‌شنبه به بیش از ۳۱ کشته و ۲۶۵ زخمی رسیده است. افزون بر این، دست‌کم شش کودک نیز در این حملات جان خود را از دست داده‌اند.

بیانیه اخیر سازمان ملل تاکید دارد که مناطق مسکونی در نوار غزه به شدت آسیب دیده و شمار زیادی از ساکنان این منطقه بی‌خانمان شده‌اند. در این بیانیه همچنین آمده است که وضعیت بشردوستانه در نوار غزه در حال حاضر وخیم است و در صورت ادامه درگیری‌ها بدتر خواهد شد.

همزمان با تشدید نگرانی‌ها از ادامه درگیری‌های روز اخیر در نوار غزه، سازمان ملل متحد در بیانیه روز شنبه خود خواستار هر چه زوتر این درگیری‌ها شده است. این نهاد بین‌المللی همچنین از طرف‌های درگیر خواسته است که به قوانین بشر دوستانه احترام بگذارند.  

در همین حال، هماهنگ کننده سازمان ملل متحد با اشاره به وضعیت اردوگاه‌های نوار غزه از مقامات اسرائیلی و گروه‌های مسلح فلسطینی خواست به کارکنان این نهاد اجازه دهند تا آن‌ها بتوانند کالاهای ضروری از جمله غذا و تجهیزات پزشکی را به این منطقه برسانند. 

با وجود تلاش‌های میانجی‌‌گران بین‌المللی، از جمله سازمان ملل متحد درگیری‌ها میان نیروهای اسرائیلی و فلسطینی در نوار غزه تا امروز یکشنبه هفتم اوت ادامه دارد و هیچ چشم‌‌اندازی برای توقف این درگیری‌ها دیده نمی‌شود. جهاد اسلامی در نواز غزه نیز  گفته است که حاضر به برقراری آتش‌بس فوری در این منطقه نیست. 

rfi