ادامه روند افزایش قیمت نفت در جهان

قیمت نفت در معاملات در 24 دسامبر در شرایط انتشار اطلاعات مربوط به کاهش دخایر نفت در ایالات متحده آمریکا که باعث امیدواری سرمایه گذاران برای بهبود تقاضا شده و همچنین گزارشات مربوط به توافق تجاری بالقوه انگلیس و اتحادیه اروپا ، افزایش یافت.

به گزارش اسپوتنیک، بهای نفت برنت در معاملات با تاریخ تحویل  در فوریه د در بورس ICE Futures لندن تا ساعت 9 و 37 دقیقه صبح امروز به 51.6 دلار در هر بشکه رسید که 0.4 دلار (0.78٪) بالاتر از قیمت در پایان جلسه قبلی  معاملات است.

قیمت نفت WTI در معاملات با تاریخ تحویل در  فوریه در معاملات الکترونیکی بورس کالای نیویورک (NYMEX) 48.46 دلار در هر بشکه بود که 0.34 دلار (0.71٪) بالاتر از سطح معاملات قبلی بود.

این در حالی است که چندی پیش  آژانس بین المللی انرژی (IEA)   اعلام کرد اگر میزان مصرف نفت در چین افزایش نیابد ، مازاد نفت در بازار جهانی ممکن است در سال 2021 نسبت به پایان سال 2019 به میزان  0.6 میلیون بشکه  افزایش یافته و در نتیجه سطح تقاضا پایین بیاید.

پیش از این ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه پیش بینی کرده بود که نفت به عنوان منبع انرژی در آینده به تدریج فراموش شود . طبق پیش بینی های وی، در پنج سال آینده تقاضا برای نفت سالانه 1 درصد رشد می کند و سپس هرسال به میزان 0.1 درصد کاهش می یابد.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *