ادامه مشکل بیمه کارگران حراست و نگهداری مترو هشتگرد

بیمه کارگران حراست و نگهداری مترو هشتگرد، با وجود مطرح کردن آن و اعتراض کارگران با موانعی روبرو است. امری که موجب شده تا کارگران برای استفاده از مزایای بیمه درمانی مشکلاتی سر راه خود داشته باشند.

یکی از کارگران حراست و نگهداری خطوط ریلی مترو در هشتگرد، به بیان مشکلات کارگران پرداخته است. وی می‌گوید: «با وجود رسانه‌ای شدن مشکلات بیمه کارگران حراست و نگهداری مترو هشتگرد، هیچ نهادی پاسخگو نیست. در استان البرز نیز مسئولین مربوطه به مشکلات کارگران رسیدگی نکرده است.»

بدهی‌های مالی پیمانکار مانع اصلی تمدید نشدن دفترچه‌های بیمه کارگران

وی به تشریح مشکلات بیمه خود و دیگر همکارانش اشاره می‌کند. این کارگر می‌گوید: «اداره تامین اجتماعی به دلیل بدهی‌های مالی پیمانکار به تامین اجتماعی، چند ماه است از تمدید دفترچه‌های بیمه کارگران خودداری می‌کند.»

به گفته این کارگر، هنگام مراجعه به سازمان تامین اجتماعی و مطرح کردن درخواست تمدید دفترچه‌ها، بدهی‌های کارفرما طرح می‌شود. مسئولان تامین اجتماعی عملی شدن این موضوع را منوط به پرداخت مطالبات عقب‌افتاده کارفرمای مجتمع می‌دانند. اما ظاهرا کارفرمای بخش خصوصی حراست و نگهداری مترو هشتگرد، امکان پرداخت یک باره مطالبات تامین اجتماعی را ندارد.

این کارگر اشاره می‌کند که از بهمن ماه ۹۹ پرداخت بیمه کارگران حراست و نگهداری مترو هشتگرد با مشکل روبرو شده است. وی در این باره می‌گوید: «در این شرایط مرگ‌ومیر کرونا، کارگران به درمانگاه و بیمارستان مراجعه می‌کنند. اما همه هزینه‌های درمانی خود را بصورت آزاد پرداخت می‌نمایند.»

وی در اعتراض به پاسخگو نبودن مسئولین ادامه می‌دهد:

«چرا کسی به فریاد ما نمی‌رسد؟ نه حقوق به موقع می‌گیریم و نه بیمه‌ ما به موقع پرداخت می‌شود.»

این کارگر می‌گوید: «هم اکنون در بین کارگران مترو هشتگرد، کارگرانی هستند که خود یا خانواده‌شان بستری هستند. آنها به دلیل ابتلا به کرونا و سایر بیماری‌ها از جمله سرطان در بیمارستان‌های طرف قرارداد تامین اجتماعی می‌باشند. اما با مشکلاتی در زمینه تمدید نشدن دفترچه بیمه کارگران روبرو هستند. در نتیجه برای پرداخت هزینه‌های درمانی سرگردان شده‌اند.»

وی در خاتمه از مسئولان تامین اجتماعی و راه‌آهن می‌خواهد که به مشکلات کارگران قطار شهری هشتگرد رسیدگی نمایند.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *