از حال رفتن دو نماینده مجلس در اثر گرما در تجمع کارگران هفت ‌تپه

براساس فراخوان قبلی، امروز شنبه ۱۱ مرداد ماه ۹۹، چهل و هشتمین روز اعتصاب و اعتراض کارگران هفت ‌تپه در مقابل فرمانداری شوش برگزار شد.

در این تجمع اعتراضی همگی کارگران هفت ‌تپه به غیر از کارگران حراست که شرکت به آنها سپرده شده بود تا از شرکت هفت‌تپه و اموال آن در مقابل اختلاس‌گران حفاظت کنند، حضور داشتند.

امروز نیز هم‌چون ۴۷ روز گذشته، شاهد حضور پرشور کارگران هفت ‌تپه در اعتراض به مطالبات‌شان بودیم. این کارگران با شعارهایی مانند: «خوزستان بیچاره، مسئول خوب نداره»، «اعتصاب، اعتصاب، تا لغو خصوصی‌سازی»، «مرگ بر اسدبیگ» و شعار بر علیه شریعتی، استاندار خوزستان، اعتراض خود را نشان دادند.

در چهل و هشتمین روز از اعتراض صنفی کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه که مقابل فرمانداری شوش برگزار شد، سه نفر از نماینده‌های مجلس به نام‌های علی خضریان، احمد نادری و سیدنظام موسوی در جمع کارگران حاضر شدند.

کارگران نیشکر هفت‌تپه، در لحظه ورود سه نماینده مجلس با فریادهای خشمگین، به نمایندگان یادآوری کردند که وعده و وعید کافی است، بساط خصوصی‌سازی را جمع کنید، تا خلع ید بخش خصوصی و اختلاس‌گران از هفت‌تپه، اعتصاب ادامه دارد.

جمعی از کارگران گفتند: «از حضور آنها استقبال می‌کنیم؛ اما انتظار داریم که وعده ندهند و عمل را با وعده توأم کنند؛ چراکه گوش‌هایمان از وعده‌ پر است و دیگر جایی برای ضبط وعده‌ها‌‌ نداریم.»

آنها افزودند: «با توجه به این که دولت صرفا وعده داده است که دستمزدهای عقب افتاده کارگران پرداخت می‌شود، از نمایندگان مجلس انتظار داریم که امور را به صورت میدانی از دولت پیگیر شوند و در مجلس از دولت بپرسند که چرا از کارفرما تضمین‌های محکمی برای پرداخت دستمزدها نمی‌گیرد؛ در حالی که کارفرما مرتب به دولت وعده می‌داد که پرداخت دستمزدها عقب نمی‌افتد.»

کارگران افزودند: «هنوز دستمزدهای اردیبهشت، خرداد و تیر پرداخت نشده است؛ از این رو انتظار داریم اگر وعده‌ای می‌دهند، آن وعده را عملیاتی کنند و یک گام به جلو بگذارند.»

کارگران هفت‌تپه در همین حال با اشاره به طولانی شدن اعتراض خود، اضافه کردند: «انتظار نداشتیم زمان اعتراض برای دریافت مطالبات‌مان طولانی شود؛ چرا که پرداخت دستمزدها نباید به مسئله دادگاه آقای امید اسدبیگی، کارفرمای شرکت گره می‌خورد؛ اما این اتفاق رخ داده است.»

لازم به ذکر است، نمایندگانی که امروز در جمع کارگران حاضر شدند، پس از نیم ساعت گرمازده شده و از حال رفتند و کارگران تلاش کردند با ریختن آب به سر و صورت‌شان، به آنها رسیدگی کنند.

یکی از کارگران می‌گفت: «آقای نماینده مجلس، نظرت در مورد هوای شوش چیست؟ یک روز از تهران آمدید، نتوانستید گرمای هوا را تحمل کنید و از حال رفتید؛ ولی ما کارگران هفت‌تپه، چهل و هشت روز است در این گرما فریاد می‌زنیم و فریادرسی هم نداشتیم.»

وی افزود: «۴۸ روز است که می‌گوییم دزدان بخش خصوصی شیره جان ما را بالا کشیدند، فریاد زدیم که اختلاس‌گران با زندگی کارگران هفت‌تپه و خانواده‌هایشان بازی کردند، فریاد زدیم که سفره‌هایمان خالی است؛ هیچ کسی اما فریاد ما را نشنید، جلسات نمایشی دادگاه و سفرهای نمایشی دردی از ما دوا نمی‌کند؛ بروید تهران و همان جا بی‌حال شوید، ما وقت نداریم به شما نماینده‌های بی‌حال کمک کنیم.»

Share: