از سرگیری اعتراضات پراکنده در خوزستان و تهران

بنابر گزارش های منتشر شده در شبکه های اجتماعی اعتراضات پراکنده در برخی نقاط کشور امروز از سر گرفته شده است. در اهواز معترضان در بلوار ساحلی این شهر دست به تجمع زده اند. سایت «امتداد» گزارش داده است در این تجمع در بلوار ساحلی اهواز چندین نفر از معترضین دستگیر شده اند. تجمع کنندگان پلاکاردهایی با مضمون مخالفت با انتقال آب‌های خوزستان در دست داشتند که جمعی از آن‌ها در همان دقایق اولیه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. بنابر این گزارش ابراهیم الحایی، سالم انواری، ولید بدوی، سعید هلیچی و دو خانم از جمله بازداشت‌شدگان تجمع امروز جمعه، هشتم مرداد ماه بودند.

همچنین ویدئویی در شبکه های اجتماعی منتشر می شود که جوانان معترض خیابان اصلی شهر شوشتر را مسدود کرده و علیه حکومت و برای آزادی شعار داده اند.

در تهران بر پایه ی ویدئوهای منشتر شده در شبکه های اجتماعی دست کم در دو نفطه در صادقیه و نارمک مردم دست به تجمع زده اند. در نارمک درگیری هایی بین تجمع کنندگان و ماموران انتظامی گزارش شده است.

صبح روز جمعه نیز جمعی از مادران جان باختگان آبان ۹۸ در خیابان و میدان آزادی راهپیمایی کردند و مردم را به حمایت از اعتراضات خوزستان دعوت کردند. نیروهای امنیتی چندین نفر از این مادران دادخواه را دستگیر کرده اند که تا لحظه ی تنظیم این گزارش هنوز خبری از آزادی آن ها منتشر نشده است.

Share: