زنان مریوانی پس از فوت شلیر رسولی به خیابان‌ها آمده و شعار می‌دادند از کردستان تا تهران ستم علیه زنان

زنان مریوان پس از فوت خانم شلیر رسولی، در اعتراض به نبود امنیت زنان به خیابان‌های مریوان آمده و تجمع اعتراضی برگزار کردند. زنان مریوانی شعار می‌دادند: «از کردستان تا تهران ستم علیه زنان» و «مرد سالاری و سرمایه عامل این جنایت!» « ما همه شلیر هستیم، دادخواه خون شلیر هستیم». این تجمع برای دومین روز پنجشنبه ۱۷ شهریورماه ۱۴۰۱صورت گرفت. حضور زنان در این تجمع چشمگیر بود. مردم مریوان نیز در حمایت از این زنان شعار می‌دادند.

شلیر رسولی زن جوانی است که برای ممانعت از تعرض یک مامور اطلاعات، خود را از پنجره طبقه سوم ساختمان به بیرون پرتاب کرد. وی از روز شنبه ۱۱ شهریورماه ۱۴۰۱ در حالت کما بود و روز پنجشنبه ۱۷ شهریورماه ۱۴۰۱ در یکی از مراکز درمانی سنندج جان باخت.

فریب شلیر رسولی توسط یک لمپن مامور وزارت اطلاعات

شلیر رسولی ۳۶ ساله و اهل روستای چشمیدر از توابع سرو‌آباد و ساکن مریوان بود. وی ساعت ۲ بامداد روز شنبه ۱۲ شهریورماه با فریب فردی به نام گوران قاسم‌پور اهل روستای گوشخانه به بهانه بیماری همسرش به خانه وی می‌رود. شلیر رسولی پس از اینکه متوجه می‌شود، همسر وی در خانه نیست و این مرد قصد تعرض به وی را دارد از پنجره طبقه سوم ساختمان خود را به پایین پرتاب می‌کند. وی بر اثر ضربه مغزی به کما می‌رود. شلیر رسولی روز پنجشنبه ۱۷شهریورماه به دلیل شدت جراحات جان باخت.

گزارش‌های محلی حاکی است، گوران قاسم‌پور طی سال‌های اخیر با نهادهای امنیتی همکاری جدی داشته است. به دلیل حمایت لابی‌های امنیتی از گوران قاسم‌پور، اقدام به زورگیری و دعوا و چاقوکشی در سطح شهر می‌کرده است. وی بارها توسط نیروهای انتظامی دستگیر شده، اما با حمایت نهادهای امنیتی پس از مدتی آزاد شده است.

تصویب قوانین زن ستیزانه و باز شدن راه تعرض به زنان

نظام حاکم با تصویب قوانین زن‌ستیزانه در جامعه راه خشونت و تعرض به زنان را هموار کرده است. تحقیر زنان و آنها را عامل فساد خواندن در تلویزیون حکومتی دست باز به مزدوران این حکومت برای هر تنظیمی با زنان را می‌دهد. اهانت و تعرض به زنان تحت حمایت قوانین زن ستیزانه حاکم جرم محسوب نمی‌شود. در آن روی سکه این اقدامات زنان را از عرصه جامعه دور نکرده است. آنها در هر اعتراضی در صف جلویی مبارزه هستند. این فشارها عزم زنان را برای مبارزه هر چه گسترده‌تر با این حکومت را جزم‌تر می‌کند. اعتراضات ابتدای سال و شرکت گسترده زنان در آن، یک نمونه روشن از گسترش مبارزات زنان ایران است.