تعدادی از کارمندان شرکت برق منطقه ای یزد به علت پائین بودن حقوق و مزایا، از کار خود استعفاء دادند

روز سه‌شنبه ۳ خردادماه ۱۴۰۱، تعدادی از کارمندان شرکت برق منطقه ای یزد به طور جمعی استعفاء دادند. علت استعفای این کارمندان، پایین بودن حقوق و مزایا می‌باشد که متناسب با سطح تورم و گرانی‌های موجود نیست.

در متن استعفای جمعی کارمندان شرکت برق منطقه ای یزد چنین آمده است:

«شرکت برق منطقه ای یزد

معاونت محترم مالی و پشتیبانی

اینجانبان جمعی از پرسنل شرکت برق منطقه ای یزد، به دلیل پایین بودن حقوق و مزایا و عدم کفاف هزینه‌های زندگی درخواست استعفاء دسته جمعی را از خدمت در این اداره اعلام می‌نمایم. خواهشمند است دستور فرمایید اقدامات لازم در این خصوص معمول فرمایند.

امضای جمعی افراد استعفاء دهنده».

لازم به ذکر است که کارمندان این شرکت از سال گذشته بارها مشکلات مزدی خود را با مسئولین مربوطه در میان گذاشته‌اند. اما تاکنون هیچ پاسخ روشنی از طرف مسئولان به آنها داده نشده است. این کارمندان می‌گویند گرانی بیداد می‌کند و قیمت‌ها حتی روزانه تغییر می‌کند. ما قادر نیستیم با میزان حقوق دریافتی خود، حتی مشابه ماه گذشته گذران زندگی کنیم. به همین دلیل تصمیم گرفتیم که به‌طور دسته جمعی استعفاء دهیم.

کارمندان شرکت برق منطقه ای یزد که متن استعفای خود را نوشته و به معاونت مربوطه داده‌اند، می‌گویند یا مسئولان مربوطه با این اقدام گوش‌شان باز می‌شود و حرف ما را می‌شنوند. یا ما از این کار استعفاء داده و برای گذران زندگی خود فکر دیگری می‌کنیم. زیرا با این میزان حقوق، دیگر قادر به تأمین معیشت خانواده‌های خود و پرداخت اجاره خانه نیستیم.

کارکنان اداره تعاون استان یزد هم استعفای دسته جمعی داده‌اند

استعفای دسته جمعی کارمندان شرکت برق منطقه ای یزد در حالی انجام شده است که یک روز قبل، کارکنان اداره تعاون استان یزد هم استعفای دسته جمعی داده‌اند. نیروهای روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد نیز در روز ۲ خرداد به دلیل افزایش ده‌ درصدی حقوق‌ها استعفاء کردند.