کارکنان اداره ثبت و احوال نیشابور، در یک اقدام جمعی، در اعتراض به کمبود حقوق و مزایا از کارشان استعفا دادند. این استعفای دسته جمعی با نوشتن نامه‌ای به مدیریت ثبت احوال شهرستان نیشابور به اطلاع عموم نیز رسیده است.

کارکنان اداره ثبت احوال نیشابور، نامه استعفای دسته جمعی خود را در روز ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ امضا نموده‌اند، در این نامه آمده است که دولت برای سال جاری حقوق‌ها را ۱۰ درصد افزایش داده است. اما با کسر حق بیمه، مالیات و …، میزان ۷ درصد به حقوق‌ها افزوده می‌شود.

درخواست استعفای دسته جمعی کارکنان اداره ثبت و احوال

امضا کنندگان نامه استعفای دسته جمعی، خطاب به مدیریت ثبت احوال نیشابور به خط فقر موجود در جامعه اشاره کرده و چنین آورده‌اند:

«با توجه به افزایش ۱۰ درصدی حقوق و مزایا که با احتساب کسورات معمول منجمله حق بیمه، مالیات و …، کمتر از ۷ درصد به دریافتی‌های سال جدید افزوده شده است. ضمن اینکه میزان دریافتی همکاران این اداره از ۵ میلیون تا حداکثر ۱۰ میلیون تومان است. بنابر نظر کارشناسان، خط فقر برابر با ۱۲ میلیون تومان می‌باشد. با عنایت به تورم ۴۰ درصدی سال گذشته و ۴۰ درصدی سال جاری، هزینه‌های زندگی بیش از ۱۰۰ درصد افزایش یافته است… لذا ما قادر به ادامه کار با شرایط فعلی نیستیم… بدین وسیله رسما استعفای خود را تقدیم می‌کنیم. امضاء ».

استعفای دسته جمعی شیوه جدیدی در مقابله با سرکوب‌های کارگری

دولت رئیسی نشان داده است که مطالبات کارگران و کارمندان را جز با سرکوب و دستگیری پاسخ نداده است. بعد از حرکت‌های اعتراضی معلمان تعدادی از آنان را دستگیر کرده و هنوز در زندان هستند. با حرکت اعتراضی رانندگان خطوط بی‌آر تی در شرکت واحد، خط دستگیری و دادن پیامک‌های هشداری روی آورد. در فاجعه متروپل آبادان نیز نشان داد به‌جای کمک به مصدومان و زیر آوار ماندگان، اول نیروهای سرکوبگرش را به آبادان ارسال می‌کند.

مردم هشیارند و هرگز حاضر به تسلیم در مقابل زورگویی‌ها و ستم کارگزاران حکومتی نخواهند شد. در همین راستاست که کارمندان و کارگران به شیوه استعفای دسته جمعی روی آورده‌اند. در ۲ خرداد کارکنان اداره کار یزد استعفای دسته جمعی دادند. در ۴ خرداد تعدادی از کارمندان شرکت برق منطقه‌ای یزد استعفای دسته جمعی دادند. استعفای جمعی کارمندان ثبت احوال نیشابور را نیز می‌توان در ادامه همین شیوه در حرکت‌های اعتراضی ارزیابی نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.