کارگران آزادیخواه عسلویه طی اطلاعیه از تلاش سران حکومت برای سرکوب کارگران پرده برداشتند. در چند روز گذشته، مقامات دولتی علاوه بر اخراج و دستگیری کارگران اعتصابی اقدام به وارد کردن نیرو‌های سرکوبگر برای مقابله با کارگران در عسلویه و کنگان کرده‌اند. کارگران آزادیخواه عسلویه، ضمن اعلام حمایت از اعتراضات سراسری مردم، اقدامات امنیتی را محکوم به شکست دانسته و بر پیروزی این مبارزات تاکید می‌کنند.

متن کامل اطلاعیه کارگران آزادیخواه عسلویه به شرح زیر است:

کارگران آزادیخواه عسلویه

اطلاعیه شماره ۳

اقدامات امنیتی علیه کارگران در مراکز صنعتی در عسلویه و کنگان

حکومت دیکتاتوری در هراس از گسترش اعتصابات و اعتراضات کارگران، علاوه بر بازداشت و اخراج، اقدام به وارد کردن نیرو به مراکز صنعتی در عسلویه نموده است.

بنا به گزارش‌های دریافتی، در پی اعتصاب کارگران پتروپالایش کنگان، عوامل سپاه و اطلاعات کنگان در هماهنگی با مدیرعامل این مجموعه، در ‌هراس از اعتراضات کارگران و با ایجاد فضای امنیتی، نیروهای امنیتی و سرکوبگری را که در سرکوب اعتراضات اخیر شهرستان جم و کارگران عسلویه شرکت داشته‌اند، در هتل خلیج فارس کنگان، اسکان داده‌اند تا در صورت بروز هرگونه حرکت اعتراضی توسط کارگران فورا وارد عمل شوند.

لازم به ذکر است که پتروپالایش کنگان و هتل خلیج فارس تحت کنترل چپاولگرانه سپاه پاسداران است.

همچنین در فازهای ۱۵ و ۱۶ نیز نیروهای امنیتی را با هدف کنترل و سرکوب اعتراضات در نمازخانه‌های این دو فاز مستقر کرده‌اند.

این تلاش‌ها بیانگر هراس دیکتاتوری از خیزش کارگران محروم این منطقه است که به مثابه شریان حیاتی غارت و چپاول غارتگران حاکم می‌باشد. وحشت دیکتاتور از این است که روحیه مبارزه با استبداد و بهره‌کشی موجود در این کارگران تبدیل به سمبلی برای سایر اقشار و گسترش هر چه بیشتر قیام حق‌طلبانه مردم ایران شود.

ما اعلام می‌کنیم حکومت به هیچوجه قادر به ممانعت از اعتراض کارگران نیست؛ کما اینکه طی  ۳۶ روز گذشته نیز نتوانست آتش قیام سراسری را به‌رغم تمامی اقدامات سرکوبگرانه و تهدید و ارعاب، خاموش نماید. قطعا پیوند مبارزات آزادیخواهانه کارگران با قیام سراسری تضمین پیروزی کارگران و مردم ایران است.

کارگران آزادیخواه عسـلویه

۳۰مهر ۱۴۰۱