24/09/2023

سایت آینه روز

سایت خبری سیاسی

اظهار نظر کمیسیون پزشکی در خصوص پرونده پزشکی رضا شهابی عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد

در پی ارجاع پرونده پزشکی رضا شهابی به کمیسیون پزشکی، کمیسیون مجددا دستور ارجاع برای مشاوره قلب برای وی داده است. مسئولان زندان به شهابی گفتند که باید ۸۰۰ هزار تومان پول جهت مراجعه به مشاوره قلب به همراه داشته باشد. این در حالی است که بیمه سلامت وی غیر فعال گشته است و حتی زندان هم اقدام به بیمه کردن او نکرده است. 

چگونه کارگر اخراجی ای که در حبس است و تحت پوشش هیچ گونه بیمه‌ای نمی‌باشد، و حتی از بیمه سلامت زندان نیز برخوردار نیست، می‌تواند هزینه های پزشکی را تقبل نماید. او که اختلاس نکرده است که مسئولین زندان و مقامات امنیتی مدام بهش مرخصی بدهند و در بهترین بیمارستان‌ها درمان شود. وی به خاطر مطالبه گری و دفاع از حقوق خود و سایر کارگران نه تنها کارش را از دست داده است، بلکه بارها به زندان افتاده است و‌ مورد ضرب و شتمهای شدید قرار گرفته است. در طول این بازداشتهای متعدد، شهابی به این مشکلات جسمی دچار گشته و به خاطر شرایط نامناسب زندان و بازجویی های طولانی و پی درپی بیماری ایشان عود کرده و وخیم تر گشته است.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه از قوه قضائیه و مسئولان زندان می‌خواهد جهت وصل نمودن بیمه سلامت رضا شهابی هر چه سریعتر اقدام‌نمایند. سندیکا همچنین خواستار موافقت مسئولان زندان با مرخضی پزشکی رضا شهابی می باشد. سندیکا خواستار آزادی بدون قید و شرط اعضای زندانی خود رضا شهابی،  داود رضوی، حسن سعیدی و سایر فعالین کارگری و معلمی و مدنی میباشد.

کارگر زندانی آزاد باید گردد!

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه 

۶ شهریور ۱۴۰۲