اعتراضات ایران؛ سپاه: «با اغتشاشگران برخورد قاطع خواهیم کرد»

اعتراض‌ها به افزایش بهای بنزین که ساعاتی پس از نیمه شب جمعه در پی اعلام ناگهانی مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه آغاز شد روز دوشنبه نیز به صورت پراکنده در چهارمین روز این ناآرامی ها در شهرهای مختلف ایران دنبال شد.

با توجه به ادامه قطعی اینترنت در بسیاری از نقاط ایران خبرهای کاملی از نحوه اعتراض‌ها در روز دوشنبه در دست نیست اما بر اساس گزارش‌های پراکنده که توسط برخی منابع محلی به بیرون از ایران درز پیدا کرده بسیاری از شهرها از جمله کرج، شیراز، اصفهان، کرمانشاه، بوشهر، تبریز، کرمانشاه، اسلام شهر، ماهشهر، اهواز و نیز برخی نقاط تهران شامگاه یکشنبه صحنه تجمع‌های اعتراض آمیز و درگیری میان تظاهرکنندگان و ماموران امنیتی بود.

شمار دقیق کشته شدگان در پی ناآرامی های دو روز گذشته در نقاط مختلف ایران هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است اما بنا به آنچه در گزارش‌های ارسالی از سوی شاهدان محلی بر آن تاکید شده انتظار می رود تاکنون ده‌ها تن در جریان درگیری‌ها کشته و بیش از هزار نفر نیز بدست ماموران امنیتی دستگیر شده باشند.

بنا به گزارش خبرگزاری های داخلی ایران از روز جمعه تاکنون ۴۰۰ نفر بازداشت شده اند. از این تعداد ۴۰ نفر در یزد، ۱۸۰ نفر در استان خوزستان و ۱۵۰ نفر در استان البرز دستگیر شدند.

خبرگزاری ایرنا اعلام کرده است که در جریان ناآرامی های یکشنبه در بومهن دو نفر کشته و چهار تن نیز مجروح شده اند. پیشتر نیز کشته شدن یک نفر در شهر سیرجان به تایید مقامات امنیتی ایران رسیده بود.

Share: