اعتراضات دامنه‌دار کارگران پالایشگاه دهم عسلویه نسبت به شرکت‌های پیمانکاری

درادامه اعتراضات دامنه‌دار ماه‌های گذشته کارگران پالایشگاه دهم عسلویه، نسبت به شرکت‌های پیمانکاری و تحمیل بی‌حقوقی مطلق بر آنها، درهمین رابطه، کارگران بخش‌های تعمیرات و نگهداری این پالایشگاه، در هفته گذشته بازهم دست به تجمعات اعتراضی زدند.

براساس گزارش‌های رسانه‌ای، یکشنبه ۱۸ خرداد ماه، بخش‌های تعمیرات و نگهداری پالایشگاه دهم عسلویه که اصطلاحاً به آن Utility و نگهداری می‌گویند، مانند باقی پالایشگاه‌های پارس جنوبی به یک شرکت پیمانکار واگذار شد؛ اوایل سال گذشته، شرکت پیمانکار عوض شد و شرکت جدیدی، ارائه این خدمات را از طریق مناقصه در اختیار گرفت و بیش از ۲۰۰ کارگر ناگزیر شدند با پیمانکار جدید این شرکت قرارداد ببندند.

این کارگران در چند ماه پایانی سال گذشته و همچنین در سه ماهی که از سال جدید سپری شده، بارها دست به اعتراض زده‌اند؛ خواسته آن‌ها به‌سامان شدن شرایط شغلی براساس قانون و عرف کاری عسلویه است.

برای نمونه در هفته‌های گذشته، جمعی از نیروهای بهره‌بردار این پالایشگاه که همگی کارگران فنی و متخصص هستند و در یک ساختار روابط کار عادلانه و قانون‌مند، طبعاً باید بالاترین اشل‌های دستمزدی به آن‌ها تعلق بگیرد، دست به تجمع اعتراضی زدند.

اعتراض صورت گرفته در هفته‌های گذشته، تنها تجمع اعتراضی نیروهای بهره‌برداری فاز ۱۹ نبود؛ قبل از آن هم بارها، کارگران دیگر دست به اعتراض زده بودند؛ آن‌ها هر سال یا هر دو سال، با یک کارفرمای جدید طرف هستند.

کارگران با اشاره به این که در صورت ثابت ماندن اشتغال‌شان در پالایشگاه، به تدریج دچار فرسودگی در مطالبه‌گری می‌شوند، می‌گویند: «در این کارگاه، مدام کارفرما عوض می‌شود؛ طرف حساب ما به راستی کیست؟»

اما آنچه این کارگران پیمانکار را از شروع سال جدید به شدت آزار می‌دهد، تنظیم نشدن قراردادهای جدید است؛ این کارگران به علت این‌که کارفرما علی‌رغم گذشت نزدیک به سه ماه از سال جدید، قراردادهای کار را تنظیم نکرده، هم‌چنان با دستمزد سال ۹۸ کار می‌کنند و افزایش حقوق سال جدید برای آن‌ها اعمال نمی‌شود.

کارگران پیمانکاری فاز ۱۹ در روزهای گذشته، جلسه‌ای با شرکت پیمانکار و نمایندگان کارفرمای مادر داشتند که در آن، عمده خواسته‌ها و دغدغه‌های خود را مطرح کردند: «پرداخت به موقع دستمزدها، برخورداری از افزایش دستمزد سالیانه، برخورداری از قرارداد شغلی و داشتن یک نسخه از آن، برقراری سیستم ۱۴ ـ ۱۴ برای کارگران پیمانکاری در شرایط کرونا تا بتوانند حداقل دو هفته در هر ماه را بدون ترس از واگیری کرونا و بیماری، کنار خانواده‌های خود بمانند، بهبود وضعیت کمپ و غذا، مطالبه کلیه رفاهیات براساس عرف منطقه مانند کمک‌هزینه غذا، کمک‌هزینه سفر، عیدی اعیاد مذهبی و … و پرداخت مطالبات مزدی عقب‌افتاده، مانند پاداش اورهال قبلی که هنوز به کارگران پیمانکاری پرداخت نشده است.»

Share: