سعید رنگانی، امیرحسین منفرد و ذاکر حاجتی در ارتباط با اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

هرانا، ، طی روزهای اخیر سه شهروند توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

هویت این شهروندان سعید رنگانی، پزشک ساکن شیراز و امیرحسین منفرد، دانشجوی مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی امیر کبیر در تهران اجراز شده است. همچنین مهدی حاجتی فعال سیاسی با انتشار مطلبی از بازداشت برادر خود، ذاکر حاجتی خبر داد.

به گفته یک منبع مطلع، سعید رنگانی از دو هفته پیش به زندان عادل آباد شیراز منتقل شده است.

بازداشت آقای حاجتی امروز چهارشنبه ۲۵ آبان و آقای منفرد روز سه شنبه ۲۴ آبان صورت گرفته است و تا کنون از محل نگهداری این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

در رابطه با اعتراضات سراسری شهریور-مهر ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به جرم بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت معترض به خیابانها آمدند. هرانا با انتشار گزارشی ۲۱۵ صفحه ای به بررسی آماری، تحلیل و جمع بندی از بیست روز نخست اعتراضات (۲۶ شهریور تا ۱۳ مهر ۱۴۰۱) اختصاص داد. در گزارش مذکور علاوه بر تحلیل جغرافیایی و ارائه نقشه و نمودار، هویت ۲۰۰ جان باخته احتمالی از جمله ۱۸ کودک و نوجوان، برآورد از ۵۵۰۰ بازداشت شده به همراه هویت ۵۶۳ تن از شهروندان بازداشت شده، ۱۲۳ دانشجو و ۳۶ روزنامه نگار یا فعال عرصه خبر ارائه شده است. همچنین در کنار بخش های متعدد دیگر، مجموعه کاملی از ۶۹۸ گزارش ویدیویی راستی آزمایی شده به تفکیک زمان و موضوع در این گزارش لحاظ شده است. این گزارش اعتراضات در ۳۴۲ نقطه کشور در تمام استانهای کشور از جمله ۱۰۵ شهر و ۶۸ دانشگاه را بررسی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *