طی روزهای اخیر سارینا صادقی، دانشجوی دانشگاه الزهرا، جمشید هرمزی، فرامرز جمشیدزهی و شورش فتاحی در ارتباط با اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی در شهرهای تهران، سنندج، زاهدان و ایرانشهر بازداشت شدند. همچنین نگین کیانی، وکیل دادگستری با تودیع قرار وثیقه از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.

هرانا، روز یکشنبه ۲۲ آبان ماه ۱۴۰۱، نگین کیانی، وکیل دادگستری از زندان مرکزی تبریز آزاد شدند‌.

آزادی خانم کیانی با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی و به طور موقت صورت گرفته است.

خانم کیانی روز یکشنبه ۱۵ آبان ماه،‌ توسط نیروهای امنیتی در تبریز بازداشت شده بود.

از سوی دیگر روز سه شنبه ۱۷ آبان، سارینا صادقی، دانشجوی رشته گرافیک دانشگاه الزهرا توسط نیروهای لباس شخصی در دانشگاه بازداشت شد.

همچنین حال وش از بازداشت دو شهروند در زاهدان و ایرانشهر خبر داد.

براساس این گزارش، جمشید هرمزی، اهل زاهدان روز چهارشنبه ۱۸ آبان و فرامرز جمشیدزهی، ‌ساکن ایرانشهر روز جمعه ۲۰ آبان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

علاوه بر این روز شنبه ۲۱ آبان‌ماه، یک شهروند در سنندج توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

خبرگزاری کردپا، هویت این شهروند را شورش فتاحی، شهروند اهل روستای “گه لین “از توابع سنندج عنوان کرده است.

تا لحظه تنظیم این گزارش از محل نگهداری این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

در رابطه با اعتراضات سراسری شهریور-مهر ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به جرم بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت معترض به خیابانها آمدند. هرانا با انتشار گزارشی ۲۱۵ صفحه ای به بررسی آماری، تحلیل و جمع بندی از بیست روز نخست اعتراضات (۲۶ شهریور تا ۱۳ مهر ۱۴۰۱) اختصاص داد. در گزارش مذکور علاوه بر تحلیل جغرافیایی و ارائه نقشه و نمودار، هویت ۲۰۰ جان باخته احتمالی از جمله ۱۸ کودک و نوجوان، برآورد از ۵۵۰۰ بازداشت شده به همراه هویت ۵۶۳ تن از شهروندان بازداشت شده، ۱۲۳ دانشجو و ۳۶ روزنامه نگار یا فعال عرصه خبر ارائه شده است. همچنین در کنار بخش های متعدد دیگر، مجموعه کاملی از ۶۹۸ گزارش ویدیویی راستی آزمایی شده به تفکیک زمان و موضوع در این گزارش لحاظ شده است. این گزارش اعتراضات در ۳۴۲ نقطه کشور در تمام استانهای کشور از جمله ۱۰۵ شهر و ۶۸ دانشگاه را بررسی کرده است.