07/12/2023

سایت آینه روز

سایت خبری سیاسی

اعتراضات سراسری؛ فرناز حسین زاده به حبس و شلاق محکوم شد

فرناز حسین زاده، شهروند ساکن تهران، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۴ سال و ۸ ماه حبس تعزیری و تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

هرانا، فرناز حسین زاده، شهروند ساکن تهران به تحمل حبس و شلاق محکوم شد.

بر اساس حکمی که اخیرا توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری صادر و در تاریخ ۲۶ دیماه به این شهروند ابلاغ شده است، خانم حسین زاده از بابت اتهامات “اخلال در نظم عمومی و اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور” به ۴ سال و ۸ ماه حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات او در تاریخ ۳ دی ماه امسال در این مرجع قضایی برگزار شده بود. او یک روز بعد از برگزاری جلسه دادگاه، با تودیع قرار وثیقه ۸۰۰ میلیون تومانی از زندان قرچک ورامین آزاد شد.

فرناز حسین زاده، ۳۰ ساله، طراح لباس و ساکن تهران، در تاریخ ۴ آبان ماه ۱۴۰۱، در رابطه با اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی در خیابان ستارخان این شهر بازداشت شد و سپس به زندان اوین منتقل شد.

خانم حسین زاده پس از گذشت ۲۰ روز، از بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شده بود.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.