مجتبی حفیظیان و میثم روزپیکر شهروندان ساکن دهدشت توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. از سویدیگر محمد رضوانی شهروند ساکن گچساران و ساناز مغفور شهروند ساکن تهران با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند. به علاوه دانیال قزلجایی، دانشجوی ساکن گنبدکاووس کماکان در بازداشت بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، روز پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱، مجتبی حفیظیان و میثم روزپیکر شهروندان ساکن دهدشت توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “این شهروندان پس از ۵ روز نگهداری در سلول انفرادی اداره اطلاعات یاسوج به زندان این شهر منتقل شدند.”

تا کنون از دلایل بازداشت این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

همچنین دانیال قزلجایی، دانشجوی ساکن گنبدکاووس علیرغم گذشت ۳۵ روز از زمان دستگیری، کماکان در بازداشت بسر میبرد.

به گفته یک منبع مطلع آقای قزلجایی در دوران بازجویی به اتهامات سنگینی متهم شده است.

دانیال قزلجایی، ۲۲ ساله، ساکن گنبدکاووس و دانشجوی رشته حقوق روز چهارشنبه ۲۵ آبان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد و تاکنون از محل نگهداری این شهروند اطلاعی در دست نیست.

از سوی دیگر محمد رضوانی شهروند ساکن گچساران و ساناز مغفور، مربی یوگا و ساکن تهران با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند.

آزادی آقای رضوانی با تودیع وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی صورت گرفته است.

خانم مغفور در تاریخ ۱۹ مهر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ۴۲ روز از بند ۲۰۹ زندان اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

آقای رضوانی نیز در تاریخ ۳۰ شهریور در جریان تجمعات اعتراضی بازداشت شده بود.

تاکنون از اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی در دست نیست.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.